Silne napięcia miednicy diagnoza i leczenie

5 odpowiedzi
Witam,
od dłuższego czasu Codziennie mam 23 lata i uczucie rozpierania w odbycie, napięcia i często dyskomfortu jakby zablokowania, piłki w odbytnicy, czuje niepokój i coś w rodzaju parcia (trudno określić takie wubiektywne wrażenia) głównie jak siedze.Niekiedy ból krzyża, kości ogonowej, pośladków.Lekarze nie potrafią mi pomóc za bardzo. Wypróżnienia bez kłopotu 1-2 dziennie. Mam bardzo napięte mięśnie odbytu i w MRI podgietą kość ogonową. Badanie np kolonoskopia nic nie wykazały. Objawy znikają w nocy.Zalecono biofeedback z elekrostymulacją terapię wew. Czy ma sens użycie toksyny bot. aby objawy zniknęły? Gdzie taki zabieg można wykonać? Czy coś innego mozę warto jeszcze zrobić np jakieś badania itp.To bardzo dokuczliwa dolegliwość cieżko mi się skupić na czymś innym.Jestem zmęczona diagnozą w stylu IBS. Nie mam biegunek, zaparć itp. Poza odbytem nic właściwie mi nie dokucza. Dieta jest bogata w błonnik.Czy zastosowanie zabiegów biofeedback lub toksyny i coś tt pomoże? czy ja może cierpię na zespół dźwigaczy odbytu lub kokcygodynię lub inne schorzenie tego typu proszę o pomoc jak najszybciej pozdrawiam :)
Witam, zastosowanie toksyny czy też biofeedbacku należy rozpatrywać wtedy kiedy znamy przyczynę dolegliwości. Czy ktoś Panią badał pod kątem bólów krzyża? Objawy jakie Pani opisuję odpowiadają częściowo dolegliwością z dolnego odcinka kręgosłupa.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam i dziękuję za ciekawe pytanie. Z tego co widze to jest Pani już po diagnostyce obiektywnej i konsultacji lekarskiej - wykluczając podłoże chorobowe dolegliwości. Zatem jest to tzw. "zespół dna miednicy" w wielkim skrócie. Pracując wiele lat z ww dolegliwościami stosuje metody zachowawcze; terapii manualna/osteopatia/elektrostymulacja i inne. Zatem zapraszam do zadawania pytań. Te dolegliwości są do wyleczenia :)
Witam,
Z opisu faktycznie przypomina to objawy jak przy zespole dźwigacza odbytu. Należało by przede wszystkim pacjenta takiego zbadać wnikliwie pod kątem wywiadu podmiotowego (rozmowy) i zbadać czynnościowo, funkcjonalnie kręgosłup, miednicę, biodra. Zbadać zakres ruchu też stawów. Zbadać manualnie przeponę miednicy. Na pewno warto jest szukać pomocy w kierunku leczenia fizjoterapeutycznego, osteopatycznego. Rozumiem, że lekarze nie są wstanie postawić diagnozy, co to konkretnie jest, jaka jest przyczyna objawów, dolegliwości. Trudno jest się też wypowiadać o zaproponowanym leczeniu w momencie braku diagnozy. W mojej ocenie stosowanie środków mających na celu rozluźnić mięśnie będzie bardziej działaniem objawowym a nie przyczynowym. Proponował bym wizytę konsultacyjną, myślę, że udało by mi się Pani pomóc lub nakierować gdzie takiej pomocy szukać.
W razie pytań proszę o kontakt.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: - 60 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią. Z pewnością problem może dotyczyć w zasadzie całego dna miednicy.
Dno miednicy jest to tzw. ,,druga przepona" której prawidłowe funkcjonowanie uzależnione jest od tej pierwszej, właściwej przepony. Kość guziczna wraz ze swoją powięzią oraz więzadłami ma również wpływ na funkcjonowanie dna miednicy oraz odbytnicy. Kolejną strukturą anatomiczną powiązaną ze wszystkimi powyższymi, jest macica wraz z kością krzyżową.
Zachodni tu też pytanie o historie różnych wydarzeń w pani dotychczasowym życiu, bo są to pewne istotne wskazówki diagnostyczne. Być może w obrębie dna miednicy panuje zbyt duże ciśnienie, stąd to nieprzyjemne uczucie. Jeżeli tak właśnie jest, to biofeedback nie przyniesie efektu lub efektu na dłużej. Więcej informacji z pewnością przyniosło by badanie funkcjonalne wraz z wywiadem, na jakie sugerowałbym się udać.
pozdrawiam
Dzień dobry,
zanim zacząłbym myśleć o botulinie oraz biofeedback'u proponowałbym konsultację fizjoterapeutyczną pod kątem terapii dna miednicy. Praca manualna na mięśniach połączona z treningiem koordynacji napięcia mięśni oraz ewentualną korekcją postawy siedzącej w moim odczuciu powinna przynieść korzystny efekt (przynajmniej tak wygląda to z opisanych objawów). Sam nie zajmuję się terapią dna miednicy ale zaleciłbym konsultację fizjoterapeutyczną u terapeutek specjalizujących się w terapii dna miednicy. Polecam - Agatę Węgiełek w FizjoMama oraz Monikę Grzesik w CRS Clinic.
Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.