Skąd u niektórych ludzi bierze się silna rezyliencja? Perspektywy osoby w długoletniej depresji to m
2
odpowiedzi
Skąd u niektórych ludzi bierze się silna rezyliencja? Perspektywy osoby w długoletniej depresji to mało przekonujące, że takie coś w ogóle niektórym pomaga jakoś.
Rezyliencja oznacza odporność psychiczną, jest to umiejętności radzenia sobie z pojawiającymi się przeciwnościami. Ułatwia radzenie sobie ze stresem, trudnościami, pomaga przygotować i oswoić się z tym co nieoczekiwane. Rezyliencja to także rozwój i dobrostan.
Ludzie różnią się między sobą poziomem natężenia tej cechy, ale nie ma osoby, która pozbawiona jest rezyliencji i warto pamiętać, że każdy jest zdolny do jej rozwijania.
Ludzie różnią się między sobą poziomem natężenia tej cechy, ale nie ma osoby, która pozbawiona jest rezyliencji i warto pamiętać, że każdy jest zdolny do jej rozwijania.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rezyliencja, czyli zdolność radzenia sobie ze stresem i przeciwnościami życiowymi, może mieć różne źródła. Jednostki wykazujące silną rezyliencję często czerpią z korzyści płynących z wsparcia społecznego, pozytywnych relacji rodzinnych, poczucia własnej wartości oraz optymistycznego podejścia do życia. Umiejętność radzenia sobie z emocjami, doświadczanie umiarkowanych wyzwań, posiadanie klarownych celów życiowych oraz znaczenia życiowego także mogą wpływać na rozwinięcie się tej zdolności. Fizyczne zdrowie psychiczne i brak poważnych zaburzeń psychicznych również odgrywają rolę w kształtowaniu rezyliencji. W sumie, rezyliencja jest wynikiem skomplikowanego oddziaływania wielu czynników psychospołecznych i indywidualnych.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.