Skracająca się szyjka macicy

2 odpowiedzi
Jestem w 25 tygodniu ciąży, tydzień temu dowiedziałam się, że mam skracającą się szyjkę macicy i zrobił mi się 'lejek' od wewnątrz. Lekarz kazał mi się oszczędzać i brać duże dawki magnezu. Co to znaczy duże dawki? Biorę na oko 600-800mg glicynianu magnezu na dobę, czy to wystarczy? Wiem też, że w tej sytuacji nie można współżyć, a co dokładnie szkodzi? Sam stosunek, aktywność fizyczna, obecność plemników czy orgazm? Czy jakakolwiek przyjemność będzie potęgować skurcze?
Witam. Nie znam szczegółów Pani stanu, gdyż nie miałem możliwości wykonania osobiście badania. W przypadku niewydolności szyjki macicy stosujemy dopochwowo progesteron, aby zminimalizować ryzyko dalszego skracania szyjki macicy lub jeżeli istnieje taka konieczność wdrażamy inne metody. Skurcze macicy mogą wpływać na skracanie szyjki macicy a przy każdym orgazmie dochodzi do skurczów. Również obecność prostaglandyn w nasieniu zwiększa kurczliwość mięśnia macicy. Proponuję regularną kontrolę USG
długości szyjki macicy u Pani lekarza. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
chociaż preparaty z magnezem, to w większości produkty OTC (bez recepty), proszę unikać dawkowania "na oko" - dlatego będąc bardziej precyzyjnym: w warunkach ambulatoryjnych, jeśli nie ma wskazań do hospitalizacji lub intensywniejszego leczenia dawka 600mg jonów magnezu (np Magne B6 Max 3x2 tbl) wystarczy.
Proszę nie odmawiać sobie drobnych przyjemności, ale również pamiętać, że nadmierny wysiłek nie jest wskazany.
Dlatego na przedostatnie Pani pytanie ogólnie odpowiem - tak, wszystkie te czynniki mogą być przyczyną przedwczesnej czynności skurczowej.
Co do ostatniej wątpliwości - zdecydowanie tak nie jest, dlatego życzę udanych poszukiwań własnego "aurea mediocritas".

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.