Stan po przebytym złamaniu kości piętowej i łódkowatej, obecnie sygnał kości niezmieniony. Niewielki

1 odpowiedzi
Stan po przebytym złamaniu kości piętowej i łódkowatej, obecnie sygnał kości niezmieniony. Niewielki obszar obrzęku w bocznej części kości sześciennej, Poza tym kości stępu o prawidłowym sygnale. Szpary stawowe w obrębie stępu prawidłowej szerokości, ilość płynu w stawach nieco zwiększona. Więzadło Lisfranca o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnale. Zmiany przeciążeniowe w obrębie ścięgna mięśnia strzałkowego krótkiego. Szpary stawowe stawów stępowo-śródstopnych prawidłowej szerokości, ilość płynu w stawach fizjologiczna. Zwężenie szpary stawowej stawu śródstopno-paliczkowego I, ilość płynu w stawie zwiększona. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach powierzchni stawowych. Zmiany przeciążeniowe w obrębie więzadła pobocznego przyśrodkowego. Zmiany przeciążeniowe w obrębie przyczepu dalszego płytki podeszwowej. Szpara stawowa stawu śródstopno-paliczkowego IV i V prawidłowej szerokości, nieco zwiększona ilość płynu w stawach. Poza tym kości śródstopia o prawidłowym sygnale. Kości paliczków o prawidłowym sygnale. Poza tym aparat więzadłowy stopy bez zmian patologicznych. Ścięgna mięśni zginaczy i prostowników bez zmian patologicznych. Tkanki miękkie bez zmian patologicznych. Jestem po wypadku, który wydarzył się we wrześniu 2019r. Mimo rehabilitacji tj. krioterapia, laser, masaż i idykcyjna stymulacja nadal mam problem z poruszaniem. Kuleję i cały czas w okolicy palców pojawiają się since. Co mogę zrobić aby polepszyć swój stan? Z góry dziękuję za pomoc!
Witam,
Oprócz obejrzenia MRI należy ocenić stopę w badaniu statycznym i dynamicznym aby zdiagnozować przyczynę dolegliwości. Po złamaniu pięty kończyna najpewniej była unieruchomiona przez 2-3mc wiec okres rehabilitacji i powrotu do sprawności może trwać dwukrotność czasu unieruchomienia. Jednak złamana pięty są urazami poważnymi po których niestety mogą pozostać reperkusje do końca życia. Na pewno intensywna rehabilitacja, ćwiczenia wzmacniające i zabiegi p. zapalne oraz ewentualnie wkładki do butów - jednak dopiero po zbadaniu i ocenie ewentualnej deformacji.