Strach przed chorobą bliskich

3 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 20 lat. Od około dwóch lat cierpię na stany lękowe. Panicznie boję się choroby i śmierci bliskich. Zdaję sobie sprawę z tego jak absurdalne są te lęki, ale nie potrafię się ich pozbyć. Wyobrażam sobie najgorsze rzeczy. Ostatnio strach się pogłębił, po tym jak wyniki badań mamy nie wyszły najlepsze. Uspokaja mnie, że to nic poważnego, że ma już ten problem ze zdrowiem od dawna i jest pod stałą opieką lekarza. Zdaję sobie sprawę, że jeśli byłoby to coś poważnego to musiałaby się udać do lekarza jak najszybciej, a nie po pół roku jak zalecił i wiem też, że wszystko będzie w porządku, ale jednocześnie nie potrafię przestać o tym myśleć. Nie potrafię przestać snuć czarnych scenariuszy i wyobrażać sobie 'co by było gdyby'. Ten strach mnie paraliżuje. Jaka jest tego przyczyna? Jak się tego pozbyć? Jestem już naprawdę tym wszystkim zmęczona.
W tego typu problemach musi Pani udać się do specjalisty osobiście. Proszę odwiedzić poradnię zdrowia psychicznego lub zapisać się do terapeuty. Wiele osób boryka się z podobnymi problemami, jednakże żaden specjalista nie pomoże Pani ani przez telefon, ani przez internet. Potrzebne jest tu prawdopodobnie długotrwała terapia. Życzę szybkiego podjęcia decyzji i serdecznie pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Lęki, nawet te nieuzasadnione, najefektywniej leczy się psychoterapią (czasem w połączeniu z podawaniem leków). Tutaj wydaje mi się konieczna wizyta u terapeuty- jeśli we Wrocławiu to np. Adrian Kraszewski-Rzepa. Polecam.
Dzień dobry, lęk przed chorobą bliskiej osoby może mieć wiele znaczeń. Jednak ważny jest Pani wiek. Okres dojrzewania teoretycznie kończy się w wieku 21-22 lat. Pojawiające się w tym okresie lęki mogą mieć podłoże separacyjne. Oczywiście sama wiedza o tym nie pomaga, dlatego warto skorzystać z psychoterapii. Zapraszam na spotkanie

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.