Straszny ból z prawej strony

2 odpowiedzi
Dzień dobry , mam 24 lata co jakiś czas łapie mnie straszliwy ból z prawej strony pod żebrami .W kwietniu 2016r miałam robione badania z krwi które nic nie wykazały , usg także w porządku , gastroskopia wykazała HELICOBACTER PYLORI oczywiście dostałam antybiotyki na to i do tej pory był spokój . Wczoraj z mężem skusiliśmy się na pizze a w nocy około 23 strasznie zaczęło boleć mnie właśnie w tym miejscu (z prawej strony pod żebrami ) straszliwy ból nie pomagają tabletki przeciw bólowe , dopiero po godzinie 4 poczułam ulgę . Jutro już wigilia , do lekarza nie ma miejsc . Zaczęłam brać trawisto przed posiłkiem , lecz nie pomaga. Co mogę zrobić w tym wypadku , ból jest tak okropny że nawet nie wiem jak leżeć :( Trwa po kilka godzin . Teraz święta a do lekarz dopiero za 4 dni :( bardzo proszę o pomoc
Niestety mogę pisać dopiero dziś, proponuję powtórzyć USG- czy na pewno nie ma kamieni w pęcherzyku żółciowym, jeśli nie to to ból może pochodzić od dwunastnicy, wptedy proponuję użyć inhibitora pompy protonowej. Pozdr

Dzień dobry. Biorąc pod uwagę, że objawy pojawiły się po tłustym (np. żółty ser w pizzy) pokarmie w tej lokalizacji, możemy przyjąć ostrożnie , że pochodzą one z dró żółciowych lub pęcherzyka żółciowego. Oprócz badań celowanych na te struktury anatomiczne, można spróbować poprzyjmować No-Spa forte przez dłuższy czas, lub jedynie w trakcie napadu bólu i zobaczyć reakcję. Oczywiście dieta niskotłuszczowa też ma znaczenie.