Stwierdzona Patologiczna kifoza odcinka szyjnego przez wykonane RTG, stwierdzona przepuklina i kolej

2 odpowiedzi
Stwierdzona Patologiczna kifoza odcinka szyjnego przez wykonane RTG, stwierdzona przepuklina i kolejna dopiero się tworząca również w odcinku szyjnym. Wiek 26 lat. Drętwienie rak, ból w klatce piersiowej promieniujący w kierunku kręgosłupa, uczucie spięcia szyi mrowienie w kończynach dolnych, zawroty głowy, czasem nagły ból uniemożliwiający całkowicie podniesienie się lub przekręcenie na bok z pozycji leżącej za pierwszym razem towarzyszyła mu gorączka do 39 stopni. Przepisany lek xefo rapid w razie silnego bólu uniemożliwiającego ruszanie się. Diagnoza neurologa - konieczna operacja. Diagnoza fizjoterapeuty - niewielkie ćwiczenia, w sumie miałam wrażenie ze Pani chce się płakać jak na mnie patrzy, zakaz uprawiania sportu kontaktowego, nakaz uważania przy schodzeniu ze schodów itd. Diagnoza następnego fizjoterapeuty - operacja jako ostateczność i na jednej się nie skończy, odbyta terapia ergotonowa, zalecenie chodzenia między godzina 18-20 w kołnierzu ortopedycznym. Diagnoza Kręgarz - zalecił ćwiczenia z oddychania, twierdząc ze klatka piersiowa się
„ zapadnie „ a tchawica jest miażdżona przez kręgosłup, nastawił mi kręgi uczucie ulgi zniknęło następnego dnia rano. Dodatkowe choroby; anemia, wada wzroku. Moje pytanie brzmi co mogę zrobić, nad czym pracować, Czy chodzenie dodatkowo w pajączku, Na basen, Coś pomoże ? operacje skreśliłam jako ze jest z nią związane wysokie ryzyko tym bardziej jeśli ma być ich kilka. Szukam kogoś kto jest w stanie faktycznie pomoc zamiast rozkładać ręce lub iść na łatwiznę i udawac ze problemu nie ma. Z góry dziękuje za każda odpowiedz.
Proszę udać się na regularną rehabilitację do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pajączka odstawić, więcej szkodzi niż pomaga. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry
Rozwiązaniem w takich sytuacjach są regularne, ukierunkowane ćwiczenia dostosowane do stanu pacjenta pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Tego typu rehabilitacja ruchowa to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania, systematyczności i odpowiedniej motywacji ze strony pacjenta. Fizjoteraputa jeśli uzna to za stosowne może wdrożyć terapię manualną, jednak jest to tylko wsparcie dla terapii ruchem. Operację najczęściej rozważa się, gdy leczenie zachowawcze nie przyniosło rezultatu.
Mam nadzieję, że nieco ukierunkowałem na to w jaki sposób podejść do tego problemu.
Pozdrawiam
Mateusz Bukacki

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.