Suplementacja spiruliną i olejem lnianym w jednym czasie.

5 odpowiedzi
Witam. Mam takie pytanie, czy mogłabym przyjmować równocześnie olej lniany (2-3 łyżki dziennie ) i spirulinę (1 łyżeczka dziennie ) przez 3 miesiące razem bez przerwy? Czy są jakieś przeciwwskazania do przyjmowania równocześnie tych dwóch suplementów ?
A co pani dolega? 1 łyżka oleju=90 kcal 3*90 =270 kcal. całkiem sporo, a leczniczo 1 łyżka całkiem wystarczy. Nie jestem zwolennikiem suplementów, organizm sam metabolizuje potrzebne składniki ale najchętniej z tych produktów , do których przyzwyczaja się od dzieciństwa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Generalnie nie. Tylko zależy w jakim celu. Pozdrawiam Monika P-S
Witam, Szczerze mówiąc nie są mi znane przeciwwskazania do jednoczesnego stosowania tych dwóch suplementów, jednak zastanawia mnie zasadność. Ja sama nie jestem zwolenniczką stosowania dużej ilości suplementów - ufam, że prawidłowo zbilansowana dieta jest w stanie dostarczyć do organizmu wszystkich potrzebnych składników (wyjątek stanowi witamina D oraz niedobory potwierdzone badaniami).
Pozdrawiam,
MBellwon
Olej lniany, może Pani dodawać do sałatek, ale zastanowiłabym się nad innymi tłuszczami również. Co do spiruliny, oczyszcza z metali ciężkich, blokuje replikację wirusa HIV, aktywizuje komórki żerne NK i limfocyty, przez co wspomaga walkę z wirusami i bakteriami. Ale również jako cyjanobakteria zawiera endotoksyny LPS, które powodują w organizmie szereg stanów zapalnych. To tak w wielkim skrócie. Co do stosowania dwóch produktów jednocześnie nie znam przeciwwskazań. Podstawowym pytaniem jest, co chce Pani osiągnąć?? Czy dostała Pani zalecenia, by dołączyć to do diety?? Osobiście spiruliny nie włączam, a z oleju lnianego korzystam na przemian z innymi tłuszczami.
Nie znając pani historii chorobowej, czy nie mając wglądu do wyników badań nie mogę pani udzielić odpowiedzi, bo nie w każdym przypadku taka mieszanka jest dobra.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.