Suplementuję L-glutation zredukowany liposomalny na zmianę z nac, ostropest i resweratrol. Mam za wy

2 odpowiedzi
Suplementuję L-glutation zredukowany liposomalny na zmianę z nac, ostropest i resweratrol. Mam za wysoki poziom selenu we krwi około 200ug. Nie suplementuję selenu. Od roku stosuję dietę ubogoselenową, a selen nie spada. Czy glutation lub nac,ostropest i resweratrol podwyższają selen?
Nie ma udokumentowanych dowodów naukowych wskazujących, że suplementacja L-glutationu zredukowanego, N-acetylocysteiny, ostropestu, czy resweratrolu bezpośrednio podwyższa poziom selenu we krwi. Jeżeli doświadczasz problemów z wysokim poziomem selenu pomimo diety ubogoselenowej i nie suplementujesz selenu bezpośrednio, przyczyna może leżeć gdzie indziej. Wysoki poziom selenu w wodzie pitnej lub w środowisku, w którym mieszkasz, może również wpływać na poziom selenu w organizmie. Niektóre regiony mają naturalnie wysokie stężenie selenu w glebie i wodzie. Indywidualne różnice w metabolizmie mogą wpływać na sposób, w jaki organizm przyswaja i wykorzystuje selen, co może utrudniać obniżenie jego poziomu. Choć to mniej prawdopodobne, zawsze istnieje możliwość błędów laboratoryjnych lub zmienności w wynikach badań, dlatego warto powtórzyć badanie w innym laboratorium dla pewności.

Jeśli poziom selenu we krwi pozostaje wysoki mimo diety ubogoselenowej i braku suplementacji selenu, warto zastanowić się nad możliwymi przyczynami. Glutation, NAC (N-acetylocysteina), ostropest plamisty i resweratrol są popularnymi suplementami zdrowotnymi, ale nie są bezpośrednio związane z podnoszeniem poziomu selenu w organizmie. wspomaga funkcje detoksykacyjne w organizmie ale nie jest bezpośrednio związany z podnoszeniem poziomu selenu. Glutation pomaga w neutralizacji wolnych rodników i wspiera funkcje wątroby, ale nie jest znany z wpływu na poziom selenu. Podsumowując Glutation, NAC, ostropest i resweratrol nie są znane z podnoszenia poziomu selenu w organizmie. Jeśli masz wysoki poziom selenu pomimo diety ubogoselenowej i braku suplementacji selenu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.