Suplementy a alkohol Czy stosując omega3, magnez, fertistim i kurkumine(2x1) mozna sporadycznie na

3 odpowiedzi
Suplementy a alkohol
Czy stosując omega3, magnez, fertistim i kurkumine(2x1) mozna sporadycznie napić się alkoholu?
Stosuje te suplementy ze względu na pcos i endometrioze, dodatkowo biorę endovelle.
Alkohol może wpłynąć na wchłanianie i metabolizm leków i suplementów, co może z kolei wpłynąć na ich skuteczność i wpływ na organizm. W przypadku leków odpowiednia informacja o interakcji z alkoholem znajduje się w ulotce dołączonej do leku. Suplementy diety nie przechodzą zazwyczaj badań takich, jak leki, często nie są więc znane ich interakcje z alkoholem i takiej informacji nie znajdziemy na ulotce. Co więcej, picie alkoholu może pogorszyć objawy PCOS i endometriozy. Zaleca się, aby unikać spożywania alkoholu w czasie stosowania suplementów i leków.

Dzień Dobry.
W przypadku PCOS i endometriozy należy wykluczyć spożywanie alkoholu.
Pozdrawiam serdecznie. Anna Sochacka. PORADNIA DIETETYCZNA SOCHACKA.
Niestety, połaczenie jakichkolwiek działań prozdrowtnych z alkoholem mija się z celem. Alkohol nie powinien być spożywany jeśli ma Pani PCOS i endometriozę. Co więcej, może wejść w interakcje z suplementami/lekami i na pewno powoduje przyjecię nadwyżki energii, co sprzyja tyciu. Przy PCOS często występuje nadmiar tkanki tłuszczowej a alkohol na pewno nie sprzyja chudnięciu, szczególnie w postaci mieszanki ze słodzonymi napojami.