Syn (3 lata) ma stwierdzonego przez dermatologa mięczaka zakaźnego. Pani doktor zaleciła Solpha derm
2
odpowiedzi
Syn (3 lata) ma stwierdzonego przez dermatologa mięczaka zakaźnego. Pani doktor zaleciła Solpha dermol, jednak syn nie daje sobie tego smarować. Próbowałam smarować to w nocy, gdy spał, ale przebudzał się i drapał co spowodowało podrażnienie. Kilka ze zmian miał wymrożonych azotem, ale syn bardzo krzyczał podczas zabiegu. Dodatkowo mięczak rozsiał się od tego czasu jeszcze bardziej. Czy są jakieś inne metody leczenia?
dr n. med. Karolina Hadasik
Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, Dermatolog
Bielsko-Biała
Mięczak zakaźny to choroba wirusowa nie leczona zwłaszcza u pacjentów z sucha skora ma tendencje do rozsiewania sie. W pierwszej kolejności zawsze próbujemy leczyć zachowawczo np solphadermol lub molutrex, jezeli leczenie okaże sie nieskuteczne wtedy najlepszą i najszybszą metodą pozbycia się zmian skórnych jest łyżeczkowanie, w przypadku małych pacjentów trudno o współpracę, pomimo tego że w trakcie zabiegu wykonywane jest znieczulenie maluchy i tak cieżko zabieg przeżywają, dlatego bardzo ważna jest obecność trzeźwo myślącego i nieroztkliwiajacego sie rodzica.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Niestety każda z metod usuwania mięczaków jest żle odbierana przez dzieci. Najlepiej jest wykonać łyżeczkowanie lub krioterapię. W obu przypadkach dziecko będzie jednak reagowało jak przy pierwszym zabiegu. Rodzice powinni być tego świadomi aby współpracować z lekarzem i pomóc mu przy zabiegu z opanowaniem emocji małego pacjenta.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.