Syn ma.prawie 6lat i nie schodzi mu skóra z siusiaka. Podejrzewałam stulejke. Udałam się do chirurga

1 odpowiedzi
Syn ma.prawie 6lat i nie schodzi mu skóra z siusiaka. Podejrzewałam stulejke. Udałam się do chirurga dziecięcego, który powiedział że co z tego samo.mu przejdzie przy pierwszym zwodzie. Kazał również przy kompieli ściągać mu na siłę co też uczynił w gabinecie chciał na siłę mu szarpać oczywiście skórka nic nie zeszła. Teraz syn płacze że to boli i ma zaczerwienioną skórę. Czy takie postępowanie.jest normalne?
Po 1. Nic na siłę. Napletek popęka wytworzy się blizna która jeszcze bardziej przyczyni się do powstania stulejki. U 6 latka Napletek powinien być zsuwalny do rowka zazołędnego. Jeśli z trudem uwidaczniamy żołądź lub ujście napletka jest wąskie mówimy o stulejce- można ja leczyć zachowawczo i gdy blizna pozapalna nie rozciaga sie mimo leczenia zachowawczego mozna leczyc operacyjnie- plastyka napletka (to nie obrzezanie). Jeśli jest "szeroko" a "Błonka" trzyma Napletek sklejony z żołędziem- mówimy o napletku przyrośniętym - wtenczas wskazana jest dywulsja(odklejenie) napletka w ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM.

Wszystko zależy od wieku dziecka Do roku mowimy o stulejce fizjologicznej Wtenczas ma byc widoczny szczyt zoledzia Do ok 3-4roku zycia ma byc odprowadzalny napletek
Sugeruję wizytę: Konsultacja urologiczna dzieci - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.