Syn miał ściągane trzy szwy z czoła, dwa ściągnięte normalnie, przy trzecim lekarz wraz z szwem ucią

2 odpowiedzi
Syn miał ściągane trzy szwy z czoła, dwa ściągnięte normalnie, przy trzecim lekarz wraz z szwem uciął kawałek skóry, dość głęboko, widać żywe mięso. Teraz jest dziura w czole, rana. Czy jest to normalne? Czy będzie blizna po czymś takim? Czy powinnam to gdzieś zgłosić?
Jeśli rana się nieco rozeszła można założyć SteriStripy - plastry, które zastępują lub wzmacniają szwy - i ściągnąć ranę tak, żeby brzegi przylegały. Stripy są dostępne w aptekach bez recepty. Założyć można samemu lub udać się do Poradni Chirurgii Dziecięcej. Czym sprawniej się uda zbliżyć brzegi tym lepszy efekt estetyczny.

Niestety to sytuacja ktora nie powinna się zdarzyć jednak tylko ten co nic nie robi nie ma nigdy powikłań. Szkoda że chirurg od razu nie zaopatrzył odpowiednio tej rany, proszę go jednak nie "skreślać". Stara rana, ktora po usunięciu szwów się rozeszla wymaga zwykle oczyszczenia wycięcia brzegow i ponownego zszycia (przedmówca zaproponował coś pośredniego, co dać moze zadowalający efekt jednak to zależy głównie od rany i wymaga zbliżenia brzegów rany przy pomocy steri stripów natychmiast po usunięciu szwów) a jesliby zostawic ranę taką jaka jest to zwykle pozostawi dość szeroką ranę ktora nie dosc ze będzie się długo goiła to rownież pozostawi szeroką bliznę. Na szczescie zawsze mozna bliznę wyciąć i powtórnie wykonać szycie. W razie niewielkiej blizny mozna stosować maści i plastry na blizny lub terapię laserem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurgiczna dzieci - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.