Szanowni Państwo, Tydzień temu byłam na weselu i miałam 7cm obcas. Są to buty które nosiłam już wcz

1 odpowiedzi
Szanowni Państwo,

Tydzień temu byłam na weselu i miałam 7cm obcas. Są to buty które nosiłam już wcześniej i wszystko było w porządku, jednak przy dłuższym noszeniu odczuwałam ból śródstopia. Wpadłam na genialny pomysł zakupienia wkładek silikonowych które będą amortyzować stopę. Niestety po kilku godzinach nogi zaczęły potwornie bolec, okazało się ze wkładka dodaje mojej stopie kilku milimetrów, stopy spuchły, but mocno mnie uciskał. Zdjęłam je, ale później jeszcze miałam wrócić do nich do domu. Następnego dnia w stopach miałam uczcie mrowienia, odrętwienia, jakbym miala zastrzyk znieczulający w tym miejscu. Lewa stopa przeszla po 4 dniach, jednak prawa wciąż mi dokucza. Jak chodzę to w miejscu śródstopia czuje przeszkadzającą górkę, palec wskazujący i środkowy cały czas mnie mrowią, jakby były ściśnięte? Stopa nie jest czerwona, nie jest spuchnięta, żaden paznokieć nie jest ciemny, jak się ukuje lub uszczypnę to czuje to. Na stopie nie widać żadnych oznak ze coś jest tak, na śródstopiu nie widać wybrzuszeń ani zgrubień. Czy powinnam udać się ja jakieś prześwietlenie czy czekać aż samo przejedzie? Pozdrawiam
Dzień dobry,
proszę dać jeszcze kilka dni stopom, żeby doszły do siebie. Ewentualnie objawowo proszę przyjąć Metafen - 3x1 tabl. lub smarować bolącą stopę maścią z lekiem p/bólowym, p/zapalnym (Fastum, Dicloziaja). W przypadku braku poprawy proszę udać się do lekarza, który po zbadaniu zdecyduje czy jest potrzeba wykonania badań dodatkowych.
Z poważaniem
Miłosz Kuświk