Szanowny Panie Doktorze, mam tatę w wieku 87 lat, który ma coraz większe problemy z chodzeniem. Jes

5 odpowiedzi
Szanowny Panie Doktorze,
mam tatę w wieku 87 lat, który ma coraz większe problemy z chodzeniem. Jest w stanie zrobić maksymalnie 5 -7 kroków i musi odpocząć poniewaz bolą go łydki od pięty po kolano. Chciałabym tacie nieco ulżyć, tym bardziej że całe życie był bardzo aktywny i to co dzieję się aktualnie ze zdrowiem jest dla niego ogromną traumą. Stąd moje pytanie do Pana Doktora, czy jest chociaż maleńka szansa, aby coś zadziałać i złagodzić ból i może wówczas będzie mógł tato zrobić kilka kroków więcej.
Z poważaniem Iwona
Biorąc pod uwagę wiek pacjenta bez zbadania TATY nie podejmuję się odpowiedzieć na to pytanie

Dzień dobry!

Należy ustalić przyczynę dolegliwości. Częstą przyczyną opisywanych dolegliwości stanowią problemy z uciskiem na rdzeń kręgowy np. przez zmienione zwyrodnieniowo struktury kręgosłupa lub inne zmiany w okolicy kręgosłupa. Inną możliwą przyczyną są zmiany chorobowe zmniejszające przepływ przez naczynia tętnicze kończyn dolnych.

Należy udać się na konsultację ortopedyczno-neurologiczną oraz chirurga naczyniowego.

Na konsultację warto zabrać ze sobę rtg odc. lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa w projekcjach ap i bocznej oraz wyniki podstawowych badań krwi: morfologia, OB, CRP, badanie ogólne moczu, glukoza na czczo.

Pozdrawiam,

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Z opisu wynika że dolegliwości Pani Taty mogą być spowodowane problemem ścięgna Achillesa lecz bez badania klinicznego nie jest możliwe postawienie rozpoznania. Najlepiej będzie jeżeli Pani Tate oceni ortopeda.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W pierwszej kolejności proszę wykluczyć przyczyny naczyniowe np u chirurga naczyniowego. Jeśli będą wykluczone to proszę się zglosic do ortopedy (najlepiej z RTG stawow kolanowych AP i bok w pozycji stojacej)
Jestem lek.wet, nie pomogę