Szkła w ciele / nerwica

1 odpowiedzi
Szanowni Państwo, moje pytanie kieruję głównie do chirurga, psychologa, psychiatry oraz dermatologa - będę wdzięczna za każdą wskazówkę lub zaoferowanie podjęcia się bezpośredniego przebadania pacjentki w świetle faktów, które opiszę.

Bliska mi osoba (kobieta, 24l.) w lutym b.r. miała wypadek, podczas którego upadła i rozbiła szklaną taflę w drzwiach. Straciła wtedy przytomność na dłuższy czas, co skutkowało tym, że leżała w potłuczonym szkle.
Do lekarza zgłosiła się po kilku dniach, została opatrzona - podobno lekarz stwierdził jakieś małe odłamki w ciele, ale nie podjął się ich wycięcia.
Po dwóch miesiącach od tego wypadku poszkodowana zauważyła, że z jej ciała wychodzą mikroskopijne cząsteczki szkła - wielkości ziarnka piasku. Uznała, że szkło, które ją zasypało wniknęło w ciało i teraz uwalnia się tworząc w tych samych miejscach blizny. Głównie twarz, dekolt, piersi, ręce, ramiona, nogi..
Mijają kolejne miesiące, a sytuacja się nie zmienia i pacjentka jest przekonana, że pod jej skórą jest pełno mikroskopijnego szklanego żwiru, który wydostając się z ciała robi jej rany...

Tutaj moje pierwsze pytanie: czy jest fizycznie możliwe rozwalenie szyby na tak małe kawałki, które wniknęłyby w ten sposób w ciało, żeby resztki po kilku miesiącach wychodziły przez skórę tworząc ranki/krostki ??

UWAGA - Zaznaczam ważny fakt:
Osoba ta choruje na silną nerwicę, która już wcześniej objawiała się m.in. rozdrapywaniem skóry. Próby leczenia psychiatrycznego skończyły się niepowodzeniem - osoba nie zgadza się na terapie ani leki. Zdajemy sobie więc sprawę, że to może być zapętlona na tle nerwowym obsesja w związku z przebytym szokiem np. Problem w tym, że poszkodowana nie dopuszcza takiej możliwości. Jest załamana faktem, że nikt jej nie wierzy.
Sytuacja jest tragiczna dla tej młodej osoby, bowiem nerwy i stan skóry niszczą jej pewność siebie. Jest przekonana, że szkła będą jej wychodzić latami i nie ma na to sposobu. Dermatolodzy, u których była według jej relacji częciowo poświadczyli że tam są szkła, ale jednocześnie powiedzieli że się nie da pomóc (zalecono krem z mocznikiem) - ja nie jestem pewna czy mogę dać wiarę takim zapewnieniom, ponieważ poszkodowana nie przyjmuje do wiadomości innych możliwości i może być tak, że dermatolog powiedział to co chciała usłyszeć.

Czy mają państwo jakieś propozycje na taką sytuację? Wiem, że zalecony jest psychiatra/psycholog ale osoba nie chce o tym słyszeć, całkowicie skupia się na problemie szkła w ciele. Być może wizyta u dermochirurga, który byłby na tyle profesjonalny żeby nie potraktować pacjentki z góry jak wariatki, ale żeby zbadać te rany i to co poszkodowana wskazuje jako "szkła" (ona je wyjmuje z ran...ale ja nie jestem w stanie stwierdzić czy to część organiczna czy rzeczywiście cialo obce.) - żeby pokazać jej, że traktuje się ją poważnie, a jednocześnie dać prawdziwą odpowiedź co do przyczyny problemu tego co się z nią dzieje i Jej ciałem.
Wydaje mi się, że uwierzyłaby komuś, kto ma autorytet ale musiałaby taka osoba pokazać że poważnie podchodzi do problemu. Poszkodowana ze względu na stan psychiczny jest nieufna wobec lekarzy, boi się i wstydzi ich ale jednocześnie pragnie żeby ktoś dał jej nadzieję i pomógł.

Będę wdzięczna za pomysły/rady.
Pozdrawiam,
S.
Dzień dobry,
dużo prawdy jest w tym co Pani tak skrupulatnie opisała, ale rzeczywiście jako reakcja organizmu (skóry) na ciało obce, w tym przypadku na drobinki szkła , mogą powstawac drobne zgrubienia tzw. ziarniniaki dające uczucie świadu.
Mogę podjąc się leczenia. Zapraszam na wizytę

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.