Szukam dietetyka w województwie śląskim który zająłby się dietą biorącą pod uwagę nadwagę-kamicę ner

3 odpowiedzi
Szukam dietetyka w województwie śląskim który zająłby się dietą biorącą pod uwagę nadwagę-kamicę nerkową. po profilach nie jestem za bardzo w stanie tego wywnioskować dlatego rzucam pytanie, z góry dziękuję.
Zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyka klinicznego - pierwsza wizyta - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzien dobry, jestem dietetykiem klinicznym, przyjmuję w Bielsku-Białej oraz online. Układam diety w kamicy nerkowej.
Zapraszam do kontaktu. A tutaj klika porad:
Jeśli masz nadwagę i kamicę nerkową, ważne jest, aby twoja dieta była zrównoważona i zawierała odpowiednie ilości składników odżywczych. Dieta powinna być niskotłuszczowa i niskosodowa, co pomaga obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, a także zmniejsza obciążenie dla nerek. Oto kilka porad dietetycznych:

Ogranicz ilość soli: Nadmiar soli w diecie może powodować retencję wody i zwiększenie obciążenia dla nerek. Staraj się ograniczać ilość soli dodawanej do potraw oraz unikać produktów o wysokiej zawartości sodu, takich jak konserwy, produkty gotowe i fast food.

Zmniejsz ilość tłuszczu: Tłuszcze są bogatym źródłem energii, ale zbyt wiele z nich może powodować wzrost poziomu cholesterolu i innych złych lipidów we krwi, co jest czynnikiem ryzyka rozwoju kamicy nerkowej. Staraj się unikać tłustych mięs, smażenia i tłuszczów nasyconych.

Zwróć uwagę na ilość białka: Nadmiar białka w diecie może powodować obciążenie nerek, dlatego ważne jest, aby ograniczyć ilość białka zwierzęcego w diecie.

Zwiększ ilość warzyw i owoców: Warzywa i owoce są bogate w witaminy, minerały i błonnik, które są niezbędne dla zdrowia nerek. Staraj się jeść co najmniej 5 porcji dziennie.

Ogranicz ilość cukru i słodyczy: Nadmiar cukru i słodyczy w diecie może powodować wzrost poziomu glukozy we krwi, co jest czynnikiem ryzyka rozwoju cukrzycy i kamicy nerkowej. Staraj się unikać słodkich napojów i słodyczy.

Pij dużo wody