Szukam informacji na temat odchudzania w czasie karmienia piersią. Od dwuch tygodni staram się schud

3 odpowiedzi
Szukam informacji na temat odchudzania w czasie karmienia piersią. Od dwuch tygodni staram się schudnąć gubiłam już 3kg, moja aktywność fizyczna jest na poziomie zerowym jak i moja kondycja.Na śniadanie jem owsiankę na wodzie z szałwią hiszpańską i Siemiem lnianym (bez cukru) oraz owocami lub omlet z samego jajka szt 2 i mąki kukurydzianej do tego mus owocowy samodzielnie przygotowany. Na drugie śniadanie jem owoc lub sałatkę warzywna. Obiad to głównie satatke z świeżych warzyw kasza czasem mięso zastapie jajkiem. Później to już różnie bywa. Nie pije herbaty ograniczyłam kawę ewentualnie pije sypaną. Piję dużo wody staram się ok2 litry dziennie. Córeczka ma skończone 6miesiecy i dwa tygodnie, ma apetyt i je poza piersią czasem sporo . Czy taka dieta może mieć negatywny wpływ na mleko i na moją córeczkę? Nie ma w niej nabiału , tłuszczy , pieczywa , wędlin , masła , cukru. Może mogę poprosić o jakieś lektury o składnikach odżywczych w danym artykule spożywczym itp.
Witam serdecznie.
Często słyszy się, że karmienie piersią to ogromne poświęcenie ze strony kobiety- matki dla dobra dziecka. Tymczasem jest inaczej. Ten sposób karmienia przynosi korzyści nie tylko maluszkowi, lecz także karmiącej piersią kobiecie.
Zdecydowanie nie zalecam odchudzania się podczas karmienia piersią. Ani rezygnowania z produktów jeśli nie ma do tego przeciwwskazań.
Na początek proponuję zapoznać się ze stroną (zachowaj równowagę) Instytutu Żywności i Żywienia, znajdzie Pani tam odpowiedzi na nurtujące Panią pytania. Natomiast jeśli pojawiłyby się jeszcze dodatkowe pytania i okazałoby się, że potrzebuje Pani pomocy, proszę zgłosić się do dietetyka który zajmuje się żywieniem kobiet w ciąży, karmiących i małych dzieci.
Pozdrawiam

Witam zapraszam do kontaktu specjalizuję się w prowadzeniu kobiet w ciąży i karmiących
Analiza Twojej Diety:

Śniadanie: Owsianka na wodzie, szałwia hiszpańska (chia) i siemię lniane są bogate w błonnik i zdrowe tłuszcze, co jest korzystne. Upewnij się, że owoce, które dodajesz, są różnorodne, aby zapewnić odpowiednią ilość witamin.

Drugie Śniadanie: Owoce i sałatki warzywne są zdrowe, ale ważne jest, aby zapewnić sobie źródło białka. Możesz dodać orzechy, nasiona lub chudy nabiał (jeśli tolerujesz nabiał).

Obiad: Sałatki z warzyw i kasza to dobre źródła błonnika i węglowodanów złożonych. Dodanie białka (np. mięso, jajka) jest ważne dla zachowania masy mięśniowej i wsparcia regeneracji.
Późne Posiłki: Pamiętaj o regularnym dostarczaniu białka i zdrowych tłuszczów w ciągu dnia, aby unikać nagłych spadków energii i utrzymać prawidłowy poziom mleka. Brak Nabiału i Tłuszczów: Jeśli unikasz nabiału, tłuszczów, pieczywa i wędlin, upewnij się, że zastępujesz je zdrowymi źródłami tłuszczu (np. awokado, orzechy) i białka. Niedobory tłuszczów mogą wpływać na jakość mleka.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.