Tak wygląda treść mojego dzisiejszego badania powiększonych węzłów chłonnych. Nic z tego nie rozumie

1 odpowiedzi
Tak wygląda treść mojego dzisiejszego badania powiększonych węzłów chłonnych. Nic z tego nie rozumiem, bo sam lekarz uważa, że nigdy czegoś takiego nie spotkał. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć lub spotkał się z podobnym obrazem?

Kontrola w porównaniu do badania poprzedniego USG z dnia 02.01.2019
Obustronnie w okolicach pachwinowych widoczne są opisywane poprzednio różnej wielkości zmiany tkankowe
wielkości około:
po stronie prawej max. 21x7mm, po stronie lewej max. 15x6mm. Zmiany 0 podobnym wyglądzie jak poprzednio, o
nietypowym obrazie. W prawym dole pachowym widoczny jest podobny jak poprzednio nieregularny, niejednorodny hiperechogenny
obszar tkankowy 33x10mm oraz kolejny drobniejszy 20x11mm - zmiany niejednoznaczne. Podobnie w lewym dole
pachowym widoczna jest nieregulama, niejednorodna i miejscowo nieostro odgraniczona zmiana tkankowa wielkosci
około 42x11mm.
W miejscu wskazywanym poniżej dalszej części obojczyka widoczne są polożone w głebszych partiach pod mięśniem
piersiowym owalne niejednorodne hiperechogenne zmiany tkankowe 17x5mm i 12x6mm. Obraz zmian nie jest
jednoznaczny, nie jest typowy dla wezlów chłonnych - tluszczakowłókniaki? inne zmiany?
Zalecana weryfikacja opisywanych zmian badaniem USG w ośrodku referencyjnym i konsultacja specjalistyczna.
Ja bym proponował albo biopsję gruboigłową węzłów albo biopsję otwartą węzłów w celu weryfikacji histopatologicznej co to dokładnie są za zmiany.