technika badania: Badanie MR stawów krzyżowo-biodrowych wykonano protokołem standardowym ( obrazy PD

1 odpowiedzi
teechnika badania: Badanie MR stawów krzyżowo-biodrowych wykonano protokołem standardowym ( obrazy PD FS, STIR,
MERGE T1 -zależne), w płaszczyznach czołowych i poprzecznych.
opis:
Poprzednie badanie z dn. 27.04.2021 r.
W obrębie stawów krzyżowo-biodrowych strefy podchrzęstnego obrzęku z kilkoma nadżerkami na powierzchniach stawowych -
zmiany asymetyczne, znacznie większe po stronie lewej .
Nie stwierdza się cech ankylozy stawów.
W odniesieniu do badania poprzedniego zmiany bardziej nasilone.
wnioski: Aktywne zmiany zapalne stawów krzyzowo-bidorowych , o większym nasileniu niż poprzednio.
Jest to opis rezonansu , mam pytanie co to oznacza i co mam zrobić dalej , borykam się dolegliwościami bólowymi lewej nogi. Przyjmowałem leki dicloduo , nolpaza, sirdalud. A z tego co widzę to po wykonanym badaniu poprawy nie ma ;(
Badanie rezonansu magnetycznego w tym przypadku uwidoczniło aktywne zapalenie stawów krzyżowo biodrowych. Proponuję uzupełnienie diagnostyki o antygen HLA-B27 (z krwi) oraz udanie się do reumatologa. W oparciu o wyniki badań i objawy kliniczne być może będzie można rozpoznać spondyloartropatię zapalną i wdrożyć odpowiednie leczenie.
Sugeruję wizytę: - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.