Terapia indywidualna - terapeuta

18 odpowiedzi
Witam,
Poszukuję terapeuty (Pana) z wieloletnim doświadczeniem z Gdańska, który specjalizuje się w DDA oraz zaburzeniach osobowości.
Pana który powadził jednego klienta (agresora ze skłonnościami do przemocy) przez kilka lat.
Panie też mogą być, ale fajnie jakby miały tyle doświadczenia co ja lat życia, czyli 36 :-) (jak troszkę mniej to się też nic nie stanie :-) )

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Bogumił
Sprawa załatwiona:]

Witam!
Niestety nie znam dobrze środowiska pomorza...mieszkam na pld. Polski. Proponuję na tej samej zasadzie, jak znalazł mnie pan, wejść na stronę internetową i poczytać opinie pacjentów. Życzę powodzenia
B.Nocuń
Witam,
Mieszkam i pracuje w Warszawie, dlatego nie jestem w stanie panu pomóc. Aczkolwiek proszę to pytanie skierować do psychologów pracujących w Trójmieście. Wierzę, że uzyska Pan konkretne wskazówki, gdzie i do kogo warto zwrócić się o pomoc.
Pozdrawiam,
Paulina Rydz
Witam serdecznie, jestem z okolic Konina. Niestety nie znam nikogo z Gdańska. Pozdrawiam Maria Imbierowicz
Panie Bogumile,
widzę, że ma Pan bardzo konkretne wymagania co do terapeuty. Zwraca Pan uwagę na wiek, czy raczej doświadczenie (pracy w zawodzie jak rozumiem), a tymczasem jest to jedno z kilku kryteriów kompetencji. Zastanawia mnie dlaczego to właśnie 36 lat doświadczenia jest dla Pana priorytetem a nie np. kwalifikacje do wykonywania zawodu, wykształcenie bazowe, odbyte szkolenia, potwierdzona naukowo skuteczność metod terapeutycznych... Kłopot polega na tym, że aby terapeuta miał 36 lat doświadczenia w pracy terapeutycznej musiałby mieć przynajmniej 66 lat... Nie znam takiej osoby.
Szuka Pan też kogoś kto prowadził jednego klienta przez kilka lat, nie do końca rozumiem... Czy Panu zależy na trwającej wiele lat terapii? Miarą efektywności terapii nie jest jej długi czas trwania tylko jej skuteczność.
Zachęcam Pana do udania się na profesjonalną konsultację aby mógł Pan przedstawić swoje oczekiwania i skonfrontować je z tym co psychoterapia może Panu zaoferować.
Znalezienie właściwego terapeuty to dla wielu osób kluczowa kwestia i dobrze, że chce Pan taką osobę zweryfikować. Proszę jednak pamiętać, że wiek i ilość przepracowanych lat to jedne z wielu kryteriów kompetencji.
Dzień dobry, nie pracuję w Gdańsku ani w jego okolicach, dlatego nie znam i nie mogę polecić nikogo z tej okolicy.
Witam, niestety nie znam gdańskich terapeutów.
Dzień dobry, niestety nie mogę pomóc. Nie znam nikogo pracującego w Gdańsku. Życzę powodzenia i pozdrawiam K.P.
Życzę Panu sukcesu w poszukiwaniu skutecznego i wrażliwego terapeuty. Ja co prawda, pochodzę z Gdańska, ale nie tego chyba Pan oczekuje.
Witam,
Proponuję zgłosić się do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Gdańsku, gdzie pracują Certyfikowani Specjaliści Psychoterapii Uzależnień z ogromnym doświadczeniem zawodowym. W WOTU Prowadzone są terapie indywidualne i grupowe dla osób borykających się z opisanym przez Pana problemem .
Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Kabała - Michna
Witam Pana. Czasem nie warto ograniczać się w kwestii płci terapeuty, choć niejednokrotnie ma to znaczenie z różnych względów (np. po traumie związanej z mężczyzną, stąd preferencja pracy z kobietą...). Co do wieku terapeuty, rozumiem, że preferowałby Pan specjalistę w podobnym wieku do Pana. To może zwiększać komfort pracy nad sobą. Proszę jednak nie uznawać tego za wyznacznik dobrej terapii. Życzę Panu wszystkiego dobrego, pomyślnej terapii, a wcześniej - udanych poszukiwań specjalisty. Pozdrawiam serdecznie, Karolina Piórkowska.
Dzień dobry Panie Bogumile,

niestety nie posiadam dla Pana ani jednego polecenia terapeuty z Gdańska, ponieważ przyznaję, że zawodowo jestem bardzo mocno związana z Dolnym Śląskiem i nie miałam nigdy okazji współpracować ze specjalistą z Trójmiasta. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutami pracującymi lub szkolącymi się w tamtych rejonach. Życzę owocnych poszukiwań!

Pozdrawiam,
Katarzyna Szewczyk
Pracuję w Łodzi. Nie znam terapeutów pracujących w Gdańsku. pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak
Dzień dobry. Nie mieszkam w Gdańsku więc nie pomogę.
Pozdrawiam B.Tubielewicz
Panie Bogumile. zwykle najlepszym żródłem informacji o terapeutach jest intenet oraz bliscy i znajomi, którzy korzystali lub korzystają z terapii. Radzę Panu poszukać najpierw w Internecie stron psychoterapeutów z Pana okolicy, zwykle zamieszczają oni informacje o swoim doświadczeniu. Terapeutę doświadczonego w prowadzeniu sprawcóe przemocy może również polecić Panu Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Powodzenia.
Witam, proponuję skontaktowac sie z Panem Robertem Turkiem, psychologiem z Gdanska, ktory specjalizuje sie w DDA. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, wszystkie informacje na temat miejsca, doświadczenia oraz trudności z jakimi pracuje są podane w moim profilu. Jeśli beďzie Pan zainteresowany konsultacją lub ma jakieś wątpliwości zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.
Dzień dobry,ja pracuję na śląsku, zachęcam do poszukania terapeutów na portalu wpisując w miejsce miejscowości - Gdańsk.
pozdrawiam