Trombofilia , mutacja V leiden, 37 tydzien ciąży, jestem po epizodzie zakrzepowym w lewej nodze, zre

1 odpowiedzi
Trombofilia , mutacja V leiden, 37 tydzien ciąży, jestem po epizodzie zakrzepowym w lewej nodze, zrekanalizowanym , została tylko mała , zwapniona skrzeplina pod kolanem. Przyjmuję heparynę 0.8 w zastrzykach. Aktualnie biorę antybiotyk, gdyż mialam ostrą infecjrę gardła plus suchy kaszel. Podczas stosowania antybiotyku robiono mi badania krwi - D dimery wyszły ponad 4 tys ... czy to może mieć coś wspólnego z obecnym stanem zapalnym organizmu? Nie mam żadnych niepokojących objawów, poczatkiem lutego robiony doppler - wszystko ok. Martwi mnie taki wzrost, gdyż w styczniu wynik wynosił 900.
Stężenie d-dimerów w krwi wzrasta zarówno w ciąży, w trakcie infekcji, podczas interwencji i zabiegów chirurgicznych jak i w przebiegu chorób naczyń żylnych i układu krzepnięcia. Wymaga Pani pilnej konsultacji lekarskiej, poszerzenia diagnostyki i możliwe, że modyfikacji stosowanego leczenia.