Trzustki ozt

8 odpowiedzi
Jeszcze jedno pytanko mam chce żucic papierosy czy po ozt mogę brać DESMOXAN czy mi to nie zaszkodzi biorę kreon 3 razy w ciągu dnia i raz omeprazol 20mg na dobę obecnie nic mnie nie boli jem normalnie tylko z parowanik a nic tłustego nie stosuje się do diety za bardzo proszę o pomoc
Dzień dobry. Nie mam doświadczenia ze stosowaniem leku Desmoxan. Wg charakterystyki produktu samo OZT nie jest przeciwwskazaniem do jego stosowania.
Pozdrawiam

Witam
Można stosować Desmoxan.
Wydaje się, że desmoxan nie powinien zaszkodzić, jeśli Pana jednym problemem jest przebyte w przeszłości OZT, ale nie jestem zwolennikiem ordynowania leków na odległość bez zobaczenia pacjenta i zebrania wywiadu, co do współistniejących chorób i uczuleń, więc zdecydowanie polecam w tej sprawie kontakt z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam serdecznie!
już na to odpowiadałem. Wg informacji o leku Dexmoxan pobudza wydzielanie żołądka a więc może być niebezpieczny. Ogólnie leczenie po zapaleniu trzustki polega na unikaniu wszystkiego co pobudza trzustkę do działania. W tym też jest nadmiar kwasu żołądkowego.
trzeba spróbować.
Szanowny Panie,

Jestem przekonany, że desmoxan jest mniej szkodliwy niż palenie i jeżeli zgodnie z zaleceniami odstawi Pan papierosy, to przejdzie Pan tę kurację bez komplikacji.

Życzę sukcesu w tym wysiłku, to jest bardzo ważna walka! Trzymam kciuki, pozdrawiam.

Dr n. med. Michał Lewandowicz
To bardzo dobry pomysł żeby rzucić palenie ....zaś Desmoxan można przyjmować proszę jeszcze sobie przeczytać jakie może dawań objawy niepożądane żeby był Pan spokojniejszy jeśli takowe wystąpią
Szanowny Panie, wskazania do stosowania leków są dokładnie opisane w Charakterystyce Produktu Leczniczego, ale proszę pamiętać o skutkach ubocznych, których Desmoxan ma wiele: Działania niepożądane najczęściej występują na początku leczenia. Są to: męczliwość, złe samopoczucie, zmęczenie, łzawienie, zmiana apetytu (głównie zwiększenie), przyrost masy ciała, bóle i/lub zawroty głowy, rozdrażnienie, uczucie ciężkości głowy, zaburzenia snu (bezsenność, senność, dziwne sny, koszmary, ospałość), zmiany nastroju, lęk, trudność w koncentracji, osłabienie popędu płciowego, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, wzrost ciśnienia, duszność, wzmożone odkrztuszanie, suchość w jamie ustnej, nadmierne ślinienie, bóle brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, biegunka, wzdęcia, zgaga, pieczenie języka, zmiany smaku, bóle mięśniowe, wysypka, wzmożona potliwość, zmniejszenie elastyczności skóry, zwiększenie aktywności aminotransferaz (pewien rodzaj enzymów wątrobowych). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Pozdrawiam.