Trzy miesiące temu obudziłem się z mocnym bólem szyi. Nie byłem w stanie wyprostować głowy, mogłem j

3 odpowiedzi
Trzy miesiące temu obudziłem się z mocnym bólem szyi. Nie byłem w stanie wyprostować głowy, mogłem ją tylko trzymać przechyloną na jedną stronę. Po jakimś czasie ból się zmniejszył i mogę normalnie funkcjonować, ale dalej przechylając głowę w któraś stronę odczuwam ból. Próbowałem regularnych ćwiczeń rozciągających i masowania bolących cześci szyi i karku, ale ból utrzymuje się od dłuższego czasu bez zmian. Do jakiego specjalisty mogę się udać z tym problemem? Co to może być?
Dzień dobry, proszę udać się do fizjoterapeuty. Przyczyny takiej dysfunkcji mogą mieć różną przyczynę aby dowiedzieć się co konkretnie dolega pacjentowi należy przeprowadzić z nim wywiad oraz zbadać pacjenta. Takie czynności mogą być dokonane tylko podczas wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam

Do fizjoterapeuty. Przyczyna może być bardzo prosta, np. napięcie mięśniowe. Wizyta powinna przynieść ulgę. Pozdrawiam!
Gdy problem z szyją zaczął się od rana i polegał na braku możliwości wyprostowania szyi to najczęstszym problemem jest przepuklina krążka międzykręgowego co skutkować może właśnie kręczem karku. Przyczyny mogą być też inne. Tak czy inaczej najlepiej udać się do fizjoterapeuty a jeszcze lepiej specjalizującego się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.