Tu Radosław pisze bo odczuwam takie coś wolniejsze ruchy rekami przemęczenie ciała oczów brak koncen

5 odpowiedzi
Tu Radosław pisze bo odczuwam takie coś wolniejsze ruchy rekami przemęczenie ciała oczów brak koncentracji myślenia w pracy,przestraszenie liść np wleci w pracy przez bramę odruch przestraszenia szef idzie to samo kolega z pracy to samo problemy z spaniem lezę i myślę o byle czym ,i pije dużo piwa bo wydaje mi sie ze jestem spokojniejszy a nieraz przez piwo myślę popełnić samobójstwo po piwie nieraz choćby załamka jakaś i jak pije piwo to rozmawiam na przykład z przyjaciółko a tak to jestem zamknięty i pije z rana z 3 kawy maks do 5 wtedy mi sie wydaje ze sie w miare obudziłem i pracuje choć mi sie nie chce prosze odp
Witam. Należy przede wszystkim odstawić alkohol, bo myślę że większość Pana problemów bierze się właśnie z tego powodu. Niepokój, rozdrażnienie, nadwrażliwość na bodźce pojawiają się w zespole abstynencyjnym, dlatego pije Pan żeby złagodzić te objawy i błędne koło się zamyka. Poza tym, jeśli pije Pan wieczorem "dużo piwa", to rano może Pan jeszcze być pod wpływem alkoholu, jeśli ktoś to zauważy w pracy- grozi Panu zwolnienie dyscyplinarne. Trzeba jak najszybciej zgłosić się na leczenie odwykowe. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, tutaj konieczna jest pilna konsultacja psychiatryczna. Pozdrawiam.
Przede wszystkim dobrze było przestać traktować piwo jako lek! Alkohol po to wymyślono by obniżał poziom lęku, poprawiał nastrój, "relaksował". Ale on nie leczy! Gdyby tak było przepisywalibyśmy go na receptę!
Kawa jest dość chętnie spożywaną używką, ale w nadmiarze szkodzi!
Nadwrażliwość emocjonalna jaką Pan opisuje może wynikać z wielu różnych czynników np. niewłaściwe odżywianie, niehigieniczny tryb życia, nadmierne używanie telefonu komórkowego, zbyt intensywna praca na komputerze itp.
Czy nie lepiej pójść do psychiatry?
Stanowczo radzę pić mniej piwa.
Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, który postawi rozpoznanie i zaleci odpowiednie leczenie (psychoterapia, leki). Z tego, co Pan opisuje dominują objawy lęku, obniżonego nastroju i być może nadużywania bądź uzależnienia od alkoholu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.