Tydzien temu poczulam bardzo silny bol zeba. Najbardziej zniszczony zab- gorna piatka- zostal wylecz

5 odpowiedzi
Tydzien temu poczulam bardzo silny bol zeba. Najbardziej zniszczony zab- gorna piatka- zostal wyleczony kanalowo- zatruty, oczysczone kanaly. Bol nie oslabl, stal sie moze jeszcze gorszy. W przeciagu tygodnia bylam u kilku dentystow, zostala wyleczona kanalowo szostka. Zab dalej boli. A wlasciwie cala szczeka. Jak dostaje znieczulenie u lekarza to bol nie slabnie, moze odrobine- a wiercone zeby nie bola. Najwiekszy dyskomfort odczuwam w nocy. Najslileniejsze leki przeciwbolowe nie pomagaja. Jak poznac ktory to zab? Z gory dziekuje.
Witam, należy wykonać zdięcie CBCT w tomografii komputerowej 3D i tam można sprawdzić czy są jakieś nieprawidłowości w kanałach czy są np. dodatkowe kanały których nie było widać i ewentualnie wykonać leczenie w mikroskopie. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Konieczna jest szczegółowe badanie, bólmoże nie być pochodzenia zębowego, lecz np pochodzić od zatok lub od stawu skroniowo-żuchowego.
Trzeba sprawdzić zatokę szczękową, bo zdarza się, że jej zapalenie daje podobne objawy do bólu zęba. Trzeba też sprawdzić zęby przeciwstawne, bo ból może promieniować. Do sprawdzenia jeszcze migdałki, węzły chłonne, błona śluzowa, ślinianki, ujścia nerwów... Przyczyn bólu może być wiele, nie tylko zęby i wszystko należy sprawdzić.
Warto przyjrzeć się zębom dolnym - dziwny jest dla mnie fakt, że ból nie mija po podaniu znieczulenia, choć zęby są znieczulone. Proponowałabym podać znieczulenie w okolicy zębów dolnych, żeby sprawdzić czy ból ustępuje. Czasem trudno jest pacjentom określić, czy boli ząb górny czy dolny, ze względu na możliwe promieniowanie bólu. Poza tym koledzy powyżej napisali już wszystko - dokładniejsza diagnostyka, ocena sąsiadujących struktur, ewentualna ocena zębów leczonych endo pod mikroskopem.
W szczęce mamy 16 zębów, więc w końcu ktoś trafi. Good luck!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.