U babci (85l) zmiany zwyrodnieniowe kolana. Powinna przejść operację, ale z uwagi na wiek i przebyty

2 odpowiedzi
U babci (85l) zmiany zwyrodnieniowe kolana. Powinna przejść operację, ale z uwagi na wiek i przebyty kilka lat temu silny zawał, jest to niemożliwe. Ortopedzi zapisują leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a ona z dnia na dzień coraz bardziej cierpi. Często leki mu odstawić, gdyż niebezpiecznie podnoszą jej ciśnienie krwi. Czy istnieje jakieś alternatywna metoda leczenia/ uśmierzania bólu mając na uwadze problem kardiologiczny?
U pacjentów z chorobami kardiologicznymi najbezpieczniej stosować z niesterydowych leków przeciwzapalnych Naproxen. Jak zmiejsza ból ro APAP. Jak APAP nie pomaga to lek złożony typu Poltram Combo (paracetamol z tramalem) - ten lek może obniżać nawet ciśnienie ale wszystko trzeba konsultować z lekarzem POZ który zna pacjentkę i jej wyniki.

proponuję dwa kierunki działania: po pierwsze rehabilitacja przeciwbólowa w domu: chłodzenie kolana kompresem do zamrażania na kolano (można kupić w każdej aptece) 1 raz dziennie wieczorem, codziennie, przez ręcznik, przez 20min; poza tym ćwiczenia na rotorze rehabilitacyjnym (takie małe pedały stojące na ziemi, ok. 70pln w wielu sklepach w internecie) - należy kręcić 2x dziennie po 5min, bez obciążeń; po drugie zachęcam do konsultacji w Poradni Leczenia Bólu - jest w każdym województwie - jest to takie specjalne miejsce do leczenia bólu, kiedy przyczynowe leczenie jest niemożliwe