U męża został zdiagnozowany czerniak .Wizyta u onkologa odbędzie się za tydzień ,w związku z powyższ

1 odpowiedzi
U męża został zdiagnozowany czerniak .Wizyta u onkologa odbędzie się za tydzień ,w związku z powyższym chciałabym prosić o interpretację wyników i oszacowanie możliwości przerzutów (oczywiście orientacyjne ): czerniak skóry głowy szerzący się powierzchownie ,pT1a , owrzodzenie nieobecne,poziom III wg Clarka,grubość 0,95 wg Breslow ,naciek limfocytarny skąpy ,cechy inwazji naczyń i nerwów brak,zmiany satelitarne brak . Zdaję sobie oczywiście sprawę że przez internet nie stawia się diagnozy ,niemniej chciałabym wiedzieć w jakim stadium jest rozwinięty i jakie są rokowania.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Trzeba wykonać badania obrazowe w których prawdopodobnie nic nie zajdziemy
i pewnie skończy się na poszerzeniu wycięcie blizny po czerniaku.
pT1a
rokowanie bardzo dobre
szansa na przerzuty zbliżona do zera

Natomiast w Państwa opisie widzę nieścisłość
pT1a jest tylko do głębokości nacieku <0,8 bez owrzodzenia !!!

a naciek 0,95 to już będzie pT1b i troszkę pogarsza rokowanie niestety