: U synka mieliśmy robione badania lekarz w poniedziałek a mnie martwi kilka wyników RBC5,81 zakres

1 odpowiedzi
: U synka mieliśmy robione badania lekarz w poniedziałek a mnie martwi kilka wyników RBC5,81 zakres (4.3-5.5) 43.71% zakres (34-41 ) RBC 0,44L/L zarker (0,34-0.41 ) Zawartość HGB w erytrocytach 24,34 zakres od 27 do 34 Średnia obietosc płytek krwi 6,91 zakres 7-13 TSH 4.674 zakres do 4125 I cukier 101 Czy te wyniki mogą świadczyć i czymś poważnym
Wyniki wskazują na prawdopodobny niedobór żelaza - czerwonych krwinek jest dużo, ale są małe i zawierają nieco mniej hemoglobiny, niż powinny. Podobne objawy może też dawać niedoczynność tarczycy, którą można podejrzewać patrząc na nieco podwyższony wynik TSH. Wynik glukozy w granicach tzw błędu laboratoryjnego. Prawdopodobnie lekarz zastosuje suplementację żelaza i witamin "krwiotwórczych" i zaleci kontrolę wraz z poszerzeniem badań dotyczących tarczycy gdzieś za 2 tygodnie.