uchyłkowatość jelit

5 odpowiedzi
Mam stwierdzoną uchyłkowość jelit bez stanu zapalnego. Utrzymuje mi się od dłuższego czasu ból w lewej części brzucha na dole oraz z boku w pasie. Na dole wyczuwam jakby bolesny guz pod palcami a na górze jest to ból jakby kłujący. Czyżby to były bóle związane z uchyłkami jelit. Co należy robić aby nie rozwinęło się zapalenie i czy często dochodzi do powikłań. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, najlepiej byłoby udać się do chirurga. Jeśli jest wyczuwalny guz, najlepiej zrobić TK jamy brzusznej i wyjaśnić co to za guz. W razie gorączki i dolegliwości najlepiej udać się na SOR.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli banalny jest guz, należy zwrócić się do lekarza. Wiele osób ma uchyłki i niecharakterystyczne dolegliwości z tym związane, ale każdy pacjent jest inny wymaga innego postępowania. Doradzam konsultację lekarską a do czasu wizyty zachowywanie diety stosowanej w chorobie uchyłkowej. Pozdrawiam.
Dzień dobry

Opisane objawy mogą sugerować zmiany w przebiegu uchyłkowatości jelita. Jednakże dokładne informacje i diagnozę można postawić po zbadaniu chorego i zapoznaniu się z dokumentacją.
W okresach zaostrzeń stosuje się leczenie doustne, a przewlekle zalecane są modyfikacje dietetyczne - dieta bogatobłonnikowa/bogatoresztkowa, aktywność fizyczna.
Powikłania nie są bardzo częste, ale mogą być groźne.

Pozdrawiam
Jasiuk
Witam serdecznie,
Z uwagi na opisywane dolegliwości, konieczna jest wizyta u lekarza, celem badania. Profilaktyką zapalenia uchyłków jest stosowanie diety uchyłkowej oraz antybiotyku Xifaxan.
Pozdrawiam
Przede wszystkim należy zgłosić się do lekarza aby wykluczyć że wyczuwalny guz nie jest nowotworem lub np. zapalnie zmienionym uchyłkiem z ropniem. Jeżeli mamy pewność że przyczyną dolegliwości są uchyłki należy stosować dietę bogatoresztkową. Można także raz do roku stosować antybiotyk Xifaxan w celu zapobiegania stanom zapalnym i powikłaniom.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.