Ucisk nadgarstków

6 odpowiedzi
Od dłuższego czasu odczuwam dyskomfort w nadgarstkach. – ucisk i ból. Odczuwam to podczas codziennych czynności. Nawet jak używam myszki czy też telefonu. Zdarza się to nawet wtedy jak mam wolne dłonie. Dodam, że jestem osba aktywną, przez to nie mogę dalej uprawiać sportu.
jeżeli nie ma czegoś poważniejszego, to stawiam na brak mobilności w stawach nadgarstkowych.
polecam szeroką gamę ćwiczeń mobilizacyjnych na nadgarstki w rożnych płaszczyznach, również rotacyjne. można znależć na you tube bądź jest wydana książka k. starretta po polsku.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Problem moze byc wielopoziomowy, poczynajac od ucisku nerwu w kanale nadgarstka po zaburzenie krazenia … Zapraszam na terapie problem jest jak najbardziej do rozwiazania
Podane informacje wskazują na mechaniczną przyczynę dyskomfortu nadgarstków,czy łaczy się to z mrowieniem palców ,jeśli tak to których? Dalsze postępowanie diagnostyczne miałoby okreśic gdzie jest źródło problemu ,korzeń nerwu rdzeniowego w części szyjnej ,splot barkowy czy nerw obwodowy w przedramieniu lub nadgarstku. Jako fizjoterapeuta wykorzystałbym w pierwszym etapie neuromobilizację jako narzędzie diagnostyczne i terapeutyczne. Pozdrawiam.
Trochę mało szczegółów zostało podane w tym opisie. Jeżeli uciskowi i bólowi towarzyszy uczucie drętwienia mrowieniu lub cierpniecie może to świadczyć o zespole uciskowym nerwu obwodowego( Cieśń nadgarstka lub Kanał Guyona. Jeżeli używa Pan dużo dłoni w ruchu zaciskania dobrym pomysłem jest rozciąganie zginaczy nadgarstka i palców ( strona dłoniowa przedramienia) oraz praca nad prostownikami( ruch otwierania palców). Dla osób aktywnych ważne jest wykonywanie ćwiczeń ślizu nerwów obwodowych kończyn górnych. Nerw Łokciowy Promieniowy i Pośrodkowy.
badanie funkcjonalne i pewnie usg
Witam. Problem może mieć pochodzenie;
a) miejscowe, np.z powodu przeciążeń tkanek miękkich lub ucisku wewnątrz kanału nadgarstka b) globalne, np.z powodu zaburzenia biomechaniki tkanek, stawów górnej części tułowia
c) neurologiczne, z powodu schorzenia odcinka szyjnego kręgosłupa
Może również istnieć kombinacja wszystkich powyższych przyczyn . Dokładne badanie a następnie zabiegi powinny rozwiązać ten problem.
pozdrawiam .

Eksperci

Nikola Weselska

Nikola Weselska

Fizjoterapeuta

Wrocław

Justyna Horbowska-Zaranek

Justyna Horbowska-Zaranek

Fizjoterapeuta

Lublin

Aleksander Burandt

Aleksander Burandt

Fizjoterapeuta

Gdańsk

Przemysław Burliga

Przemysław Burliga

Fizjoterapeuta

Chorzów

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 25 pytań dotyczących usługi: ból rąk
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.