Uporczywe swędzenie głowy.

3 odpowiedzi
Witam. Od kilku tygodni próbuję pozbyć się swędzenia głowy, bo jest strasznie dokuczliwe. Póki co z zerowym efektem (cały czas kontynuuje leczenie, ale moim zdaniem bez efektów). Byłem u dermatologa i jest zastosowane teraz leczenie innymi lekami, ale jak mówię, nie czuję, że coś dają. Chciałbym się poradzić czy w dobrym kierunku jest leczenie, bo zastanawia mnie czy to nie jest objaw jakiejś alergii (chodź nic w moim życiu istotnego się nie zmieniło). Ogólnie sprawa wygląda tak:
- swędzenie głowy, brak łupieżu, brak jakichkolwiek plam, śladów itp. (dermatolog powiedziała, że nic nie widać i nie bardzo też wie jaka może być przyczyna)
I-sze leczenie: tabletki (niestety nie pamiętam jakie), Clobex przed myciem 15min wcześniej, szampon Mediket Ictamo, po tyg szampon odstawiony bo nie było poprawy, reszta została na kolejny chyba tydzień
II-gie leczenie (nadal nie było żadnych śladów na głowie, tylko i wyłącznie swędzenie): tabletki Trioxal 2x dziennie, Metronidazol 2x dziennie cienka warstwa na swędzące miejsca, szampon Physiogel.
Minął tydzień tego leczenia i nie widzę żadnej poprawy.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Szanowny Panie, proszę koniecznie udać się do dermatologa, który oceni stan skóry i m.in. na tej podstawie będzie starał się postawić odpowiednią diagnozę - specjalnie piszę "będzie się starał", gdyż w niektórych przypadkach z chorobami skóry walczymy metodą prób i błędów.

Dzień dobry,
Przyczyna świądu głowy może leżeć w nieprawidłowej pielęgnacji. Proponuję kupić szampon dermatologiczny w aptece do częstego mycia głowy np. Ducray. Wszystko inne odstawić i poczekać dwa tygodnie. Jeśli nie przejdzie proszę się zgłosić, gdyż trzeba zapisać leki na receptę do smarowania np. Elocom w płynie,
pozdrawiam,
Beata Kociemba
Dzień dobry,
miał Pan z tego wynika już leczenie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne a także lek ze sterydem. Może proszę zrobić przerwę w lekach i zastosować piankę Calmapherol dwa lub trzy razy dziennie na suche włosy przez tydzień.