Uporczywy trądzik u nastolatka, jak wyleczyć, gdy środki ogólno dostepne nie skutkują?

3 odpowiedzi
Witam!Pani doktor, kierując się entuzjastycznymi opiniami internautów w zakresie leczenia, chciałabym zadać pytanie dotyczące trądziku mojego 17-letniego syna.
Trądzik ma charakter ropnych,dużych krost, dużo drobnych krostek i zaskórników. Mimo leczenia środkami robionymi na receptę, po uprzedniej wizycie u dermatologa, preparatami na bazie siarki, oraz dostępnymi bez recepty tonikami i maściami (m.in. Benzacne), trądzik nie ustąpił, wręcz nasilił się, kuracja trwała kilka miesięcy.
Preparaty kosmetyczne przeciw trądzikowe też tylko usuwają codzienne zanieczyszczenia twarzy, nie łagodzą stanów zapalnych skóry.
Trądzik występuje u syna głównie na twarzy, szyi, ale też na klatce piersiowej i plecach. Wiem,że stan skóry krępuje mojego syna, jest w końcu w wieku, gdy wygląd nabiera dużego znaczenia.
Myślę, czy kuracja lekami doustnymi nie byłaby skutecznym rozwiązaniem.
W razie konieczności chętnie umówię się na wizytę.
Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.
Tak myślę że konieczne będzie leczenie doustne uzupenione lekami zewntrznymi i odpowiednią pielęgnacją-trwa to kilka miesięcy

Dzień dobry,
Jeśli zmiany trądzikowe są tak nasilone należy rozważyć leczenie doustne antybiotykiem z grupy tetracyklin lub isotretinoiną. Leczenie takie wymaga wizyty w gabinecie, leki wydawane są na receptę. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykonąć badania krwi: morfologię, OB, AST, ALT, mocznik, kreatynina, kinaza kreatynowa, poziom cholesterolu z frakcjami, badanie ogólne moczu i z tymi wynikami zgłosić się.
Pozdrawiam,
Beata Kociemba
tylko konsultacja u dermatologa...