Uraz Barku - Zapalenie Kaletki

2 odpowiedzi
Witam, serdecznie. 6 tygodni temu miałem uraz barku zwichnięcie (bark od razu wrócił na swoje miejsce) po 4 tygodniach oczekiwanie na ustąpienie bólu (bez skuteczne) zgłosiłem się do lekarza, który po USG stwierdził u mnie zapalenie kaletki pod barkowej dosyć duże i uznał, że to powoduje ból, przepisany został asdicom i maść Reparil. Asdicom brałem 10 dni wg zaleceń ból lekko się zmniejszył, natomiast dalej pozostał… Proszę o radę co robić dalej? Aspicamu zostało mi na kolejne 10 dni jaki lek przeciwzapalny będzie najlepszy na tego typu uraz. Dziękuje z góry za odpowiedź.
Witam,
6 tygodni po zwichnięciu takie objawy są niepokojące. Proponuję konsultację u mnie lub u innego ortopedy wykonującego zabiegi z zakresu chirurgii barku.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam!

W przypadku schorzeń barku, często bardzo ważne jest przedstawienie pacjentowi informacji, że leczenie może trwać długo i wynik przychodzi z czasem. Bark jest pod tym względem niewdzięczny - często wymaga długotrwałego leczenia i cierpliwości ze strony pacjenta i lekarza.

Zapalenie kaletki podbarkowej może mieć różne podłoże - czasem pourazowe. Leczenie zapalenia powinno w pierwszym etapie obejmować oszczędzanie barku, wykonywanie ćwiczeń jedynie w zakresie bezbólowym z ujęciem ćwiczeń łopatki oraz tzw. ćwiczeniami pendulum rozciągającymi struktury stawu; stosowanie leków p/zapalnych; stosowanie odpowiedniej fizykoterapii (początkowo krioterapia, jonoforeza/fonoforeza z diclofenakiem). W przypadkach przewlekłych - przy leczeniu ponad 12-16 tygodni bez efektu terapeutycznego można się zastanowić nad podaniem iniekcji z leku sterydowego do kaletki - nie jest to zalecane u młodych pacjentów ze względu na możliwe skutki uboczne.

W przypadku braku znaczącej poprawy w czasie ok. 6mscy, przy wykorzystaniu w pełni leczenia zachowawczego, po wcześniejszym wykonaniu (nie obligatoryjnie) badania MRI chorego barku, należy rozważyć leczenie operacyjne - artroskopowa dekompresja podbarkowa z leczeniem przyczyny przewlekłego z.bólowego.

Mam nadzieję, że choć częściowo wytłumaczyłem Panu problem i możliwe postępowanie

Pozdrawiam
Ł.Kowalski
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Eksperci

Marian Warda

Marian Warda

Ortopeda

Lublin

Aleksandra Pawłowska

Aleksandra Pawłowska

Fizjoterapeuta

Kraków

Magdalena Gozdan

Magdalena Gozdan

Fizjoterapeuta

Olsztyn

Justyna Ciechomska

Justyna Ciechomska

Fizjoterapeuta

Mysłowice

Juliusz Jabłonski

Juliusz Jabłonski

Fizjoterapeuta

Łódź

Piotr Baćmaga

Piotr Baćmaga

Fizjoterapeuta

Radom

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 113 pytań dotyczących usługi: ból barku
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.