Usunąłem wczoraj 5 dolna i Pani dentystka wsadziła w dziurkę taka jakby gabeczke, która teoretycznie

2 odpowiedzi
Usunąłem wczoraj 5 dolna i Pani dentystka wsadziła w dziurkę taka jakby gabeczke, która teoretycznie powinna sama się wchłonąć. Problem polega na tym, ze dzisiaj rano ta gąbeczka mi wypadła. Konieczna jest kolejna wizyta u doktora, żeby znowu zaplombować ta dziurkę, czy muszę po prostu teraz uważać żeby tam nic się nie dostało i płukać jamę ustna po każdym posiłku?
Pozdrawiam
Witam Pana. Gąbeczka o której Pan wspomniał ma przyspieszyć gojenie, organizację skrzepu i zapobiec krwawieniu. Jeśli ona sama się wypłukała, nie trzeba za bardzo się martwić. Kontrolowac zębodół, sprawdzać czy dziąsło nie wykazuje cech stanu zapalnego. Można płukać woda utlenioną, w proporcji łyżka stołowa na pół szklanki wody, lub łyżka sody oczyszczonej na pół szklanki wody. Jeśli natomiast w miejscu po usunięciu zęba pojawi się ból, nie będzie Pan widział skrzepu, to należy udać się do lekarza, który założy Panu opatrunek leczniczy. Podczas gojenia zębodolu niewskazane jest palenie papierosów, oraz trzeba pamiętać o jak najlepszej higienie jamy ustnej. Powodzenia

Dzień dobry,
Nie ma potrzeby żeby ponownie tą gąbeczkę wprowadzać do zebodołu. Nieznaczne krwawienie i pewne dolegliwości bólowe mogą występować po zabiegu usunięcia zęba i ma powodu do niepokoju. Gdyby dolegliwości się nasilały warto skontrolować u swojego stomatologa przebieg gojenia. Tak jak Pan wspomniał-bardzo ważna jest teraz dobra higiena. Warto ją uzupełniać płukaniem jamy ustnej preparatem z chlorheksydyną po myciu zębów przez okres niedluzszy niż 2 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieje, ze gojenie będzie przebiegało prawidłowo.