Usuwanie doliny łez

18 odpowiedzi
Witam, czy drobne zagłębienia pod oczami zwane "doliną łez" można usuwać za pomocą lasera ablacyjnego CO2 ? Czy w grę wchodzi tylko wypełnienie kwasem hialuronowym ?
Dzień dobry. Opisywane drobne zagłębienia pod oczami muszą zostać zweryfikowane podczas konsultacji osobistej. Wówczas stosownie do oczekiwań pacjenta może być wybrana metoda korekcji. Pozdrawiam GK

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie pracuję laserem. Kwas hialuronowy sprawdza się doskonale. Pozdrawiam
Witam,
laser CO2 nie służy do niwelowania doliny łez. Najlepsze efekty daje zastosowanie kwasu hialuronowego w postaci preparatów dedykowanych szczególnie tej okolicy twarzy. Pozdrawiam
Laser ablacyjny podobnie jak laser frakcyjny służy do rewitalizacji skóry, redukcji zmarszczek, usuwania blizn. W przypadku problemów z doliną łez taki zabieg będzie całkowicie nieskuteczny. W tej okolicy należy wypełnić "zagłębienie" o którym Pani pisze i jakiekolwiek zabiegi laserowe nie są do tego wskazane. Zabieg powinien być wykonany dedykowanym dla tej okolicy twarzy preparatem kwasu hialuronowego. W okolicy oka bardzo często mamy do czynienia też z workami pod oczami i zasinieniem które pogłębia wizualnie efekt "doliny łez". Z tym problemem można sobie najskuteczniej poradzić koktajlem do mezoterapii z peptydami biomimetycznymi bez kwasu hialuronowego. Podjęcie decyzji o najlepszym doborze preparatów i zabiegu powinien podjąć lekarz po zbadaniu pacjenta i ustaleniu faktycznego powodu takiego stanu rzeczy.
Dolina łez to nie drobne zagłębienie, lecz dość duże i wypełnia się je kwasem hialuronowym.
Zdecydowanie kwas hialuronowy , zagłębienie wymaga wypełnienia, nie osiągniemy tego rezultatu, stosując laser. Można delikatnie poprawić, delinę łez PLEXAREM, zadecydowanie polecam hialuron.
Dolina łez to ubytek tkanek (gównie tłuszczowej, choć nie tylko) w okolicy policzka, poniżej powieki dolnej. Powoduje ona, że policzek z wypukłego staje się płaski, a potem wgłębiony i przez jego środek biegnie ukośne zagłębienie (od okolicy wewnętrznego kącika oka w dół i na zewnątrz). Dobrze uformowana "dzieli" policzek na dwie części. Dolina łez bardzo często bywa mylona z bruzdą powiekowo-policzkową, która odgranicza dolna powiekę od policzka.
Dolinę łez likwiduje się poprzez jej wypełnienie za pomocą kwasu hialuronowego. Zabiegi mezoterapeutyczne czy laserowe nie sa w stanie tutaj pomóc. Inaczej jest w przypadku bruzdy powiekowo-policzkowej - bruzdę tą warto laserować (np. laser ablacyjny CO2), peelingować i nakłuwać w zabiegach mezoterapautycznych.
Dziekuję za pytanie. Co do 'leczenia' pogłębionej doliny łez to jest to okolica blisko oka i użycie lasera CO2 zależne jest od odległości od tego życiowo ważnego organu. Częściej w tej okolicy używam jednak wypełniacza z kwasu hialuronoweo podawanego nadokostnowo w bardzo precyzyjne miejsce. Podkreślam więc, że podanie wypełniacza czy użycie lasera jest zależne od miejsca, jak i oczekiwań Pani/Pana. Zapraszam do konsultacji.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, typową dolinę łez koryguje się przy użyciu kwasu hialuronowego, jednak żeby dobrać odpowiednią metodę leczenia trzeba ocenić stan miejscowy dlatego zapraszam na konsultację. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam :) w zależności od tego jak głębokie jest wyżej wymienione zagłębienie można zastosować rożne techniki. Przy niewielkich zmianach można postawić na regeneracja i pogrubienie skóry czyli mezoterapię, osocze bogatopłytkowe, radiofrekfencję, ewentualnie jeden/dwa zabiegi z laserem ablacyjnym. Natomiast przy dużych zmianach postępowaniem z wyboru jest wypełnienie przy użyciu kwasu hialuronowego. Pozdrawiam
Raczej wypełnienie kwasem hialuronowym ;-) Zapraszam na konsultację
Do tej okolicy dedykowany jest kwas hialuronowy.
Dzień dobry, ja specjalizuje sie w tej okolicy powieka dolna, dolina łez oka. Wypełniam prawie wyłącznie przeszczepiona tkanka tłuszczową, zapraszam zatem na lipofilling dolnych powiek i na zabiegi wolumetryczne przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej.
Witam! Laser ablacyjny jest w stanie poprawić gęstość i jakość skóry, dzięki czemu zagłębienia mogą stać się mniej wyraźne.
Witam,
w przypadku doliny łez mogę zaproponować wykonanie mezoterapii, laser frakcyjny eCO2 lub Plexr zabieg z użyciem plazmy, aby jednak konkretnie ustalić która z metod będzie najlepsza proszę zgłosić się na konsultację. Zapraszam serdecznie
W moim gabinecie posługuje się tylko metodami regeneracyjnymi nie wykonuję zabiegów laserowych.Moim zdaniem jest kilka metod działania w obszarze doliny łez.Zapraszam na konsultację.
Witam , odpowiedziała sobie Pani sama , dolina czyli zagłębienie , więc trzeba je wypełnić , czyli kwas hialuronowy
Witam! Laser nie usunie ubytku objętości, z wyjątkiem drobnych blizenek zanikowych, np. potrądzikowych. Nazywamy to wtedy redukcją blizn (seria zabiegów-ok 5). Do odtwarzania objętości służy kwas hialuronowy. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.