Uszkodziłem sobie kolano ok 8 tyg temu przez ten okres chodziłem na magnetronic ok 25 razy krioterap

1 odpowiedzi
Uszkodziłem sobie kolano ok 8 tyg temu przez ten okres chodziłem na magnetronic ok 25 razy krioterapia ok 10 laser, prądy oraz ultradźwięki ok 25 razy. Rezonans zrobiłem ok 10 dni temu i jest tam tak napisane że wiezadlo krzyżowe przednie wskazuje zatarty zarys włókien oraz nieco falisty ich przebieg co budzi podejrzenie częściowego uszkodzenia więzadła. Codziennie ćwiczę nogę w domu 3 razy po ok 30 min wykonuje ćwiczenia jakie pokazała Mi Pani z rehabilitacji. Nie czuję aby kolano było niestabilne odczuwam ból gdy schodze po schodach oraz gdy kucam na dwóch kolanach. Ogólnie nie jest źle ale jestem osobą która ekstremalnie uprawia sport trenuje sporty walki robię ok 10 treningów w tygodniu czy ten uraz będzie wymagał zabiegu operacyjnego czy dalej robić te zabiegi i ćwiczyć i to z czasem przestanie Mnie boleć i kiedy bede mógł wrócić do trenowania z góry dziękuję pozdrawiam
Dolegliwości bólowe związane są najpewniej z stłuczeniem chrząstki a nie samym uszkodzeniem ACL. Po przeprowadzeniu badania i potwierdzeniu przypuszczeń do rozważenia leczenie w postaci wiskosuplementacji. W razie pojawienia się niestabilności wskazana rekonstrukcja ACL.