Utrzymujące się powiększone węzły chłonne szyjne

3 odpowiedzi
Około 3-4 tygodnie temu miałam objawy grypopodobne. Zrobiłam morfologię 19.07, ktora nie miała odchylenia od normy oprócz eozynofilii 7%. Po ustąpieniu objawów, cały czas utrzymują mi się powiększone węzły chłonne szyjne. Czasem miewam tez niewielkie trwające kilka minut kłucie w klatce piersiowej. Mam 22 lata. Uprawiam dużo sportu. Dodam tez ze w lutym odwiedziłam Tajlandię.
Żadnych innych objawów niepokojących takich jak gorączka, utrata masy ciała czy nocne poty nie obserwuje.
wyniki morfologii(robionej 19.07)
RBC Krwinki czerwone ............................................................................. 3.93 106/μl 3.80 – 5.50

HGB Hemoglobina .......................................................... ........................ 12.0 g/dl 11.5 – 16.0

HCT Hematokryt .................................................................................... 36.0 % 36,0 – 47,0

MCV ......................................................................... ........................... 92 fl 80 – 97

MCH ......................................................................... ........................ 30.6 pg 27.0 – 34.0

MCHC .............................................................................................. 33.4 g/dl 31.5 – 36.0

RDW ................................................................................................. 13.8 % 11.0 – 16.0

PLT Płytki krwi ....................................................................................... 230 103/μl 130 – 450

MPV .................................................................................................... 9.0 fl 6.0 – 11.0

PCT ................................................................................................. 0.206 % 0.100 – 0.500

PDW ......................................................................... ........................ 15.3 % 11.0 – 18.0

WBC Krwinki białe ................................................................................... 4.5 103/μl 4.0 – 10.0

- NEU [%] ........................................................................................ 48.1 % 45.0 – 76.0

- LYM [%] ........................................................................................ 38.7 % 20.0 – 50.0

- MON [%] ......................................................................................... 5.9 % 2.0 – 10.0

- EOS [%] ................................................................. ......................... 7.0 ↑ % 1.0 – 5.0

- BAS [%] ........................................................................................... 0.3 % 0.0 – 2.0

- ALY [%] ........................................................................................... 1.2 % 0.0 – 2.5

- LIC [%] .................................................................. .......................... 0.3 % 0.0 – 3.0

- NEU ................................................................................................ 2.19 103/μl 2.0 – 8.5

- LYM ....................................................................... ........................ 1.76 103/μl 1.0 – 5.0

- MON ...................................................................... ........................ 0.27 103/μl 0.2 – 1.0

- EOS ................................................................................................. 0.32 103/μl 0.0 – 0.5

- BAS ........................................................................ ........................ 0.01 103/μl 0.0 – 0.2

- ALY ........................................................................ ........................ 0.06 103/μl 0.00 – 0.25

- LIC .................................................................................................. 0.01 103/μl 0.00 – 0.30
Wyniki morfologii krwi są prawidłowe. Jeżeli powiększenie węzłów chłonnych będzie się utrzymywało warto skonsultować się z hematologiem.

niestety to nie choroba dla kardiologa
zespół CardioTeam.pl
Witam,
Proszę powtórzyć badania po 3 tygodniach.
Węzły muszą mieć czas, żeby się zmniejszyć.
Zapraszam na wizytę do Centrum Zdrowej Skóry.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski