W 2002 roku miałam dosyć poważną operację na stopy - m.in. szpotawość i ruszane były też ścięgna Ach

2 odpowiedzi
W 2002 roku miałam dosyć poważną operację na stopy - m.in. szpotawość i ruszane były też ścięgna Achillesa. O wiele lepiej układam stopę, ale do tej pory mam bardzo słabe "zgięcie" stóp, przy którym czuję jak mocniej naciągają się te ścięgna. Do tego dochodzi przepuklina i brak końcówki kości krzyżowej - czyli obciążenia raczej słabo.

Próbowałam paru ćwiczeń i wyzwań, ale zdycham przy rozgrzewce.
Próbowałam jogi, ale właśnie tu wychodzi kwestia tych stóp...
Kondycji w ogóle nie mam na to wszystko.

I teraz pytanie: jeśli chcę zacząć się za siebie zabrać - ćwiczenia / dieta, ogólnie taki plan dnia jakby, to umawiać się tylko do fizjoterapeuty? Dietetyka? Czy jest jeszcze jakaś dziedzina o której nie wiem, która łączy obie te profesje...

A może są tu jacyś fizjoterapeuci, którzy mogliby mi doradzić konkretniej?
Dzień dobry. Należało by przeprowadzić diagnostykę aby zobaczyć w jakim stanie są Pani stopy, czy doszło do zaburzeń strukturalnych czy nie. Postępowanie na ciągnięcie wzdłuż achillesa to rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni : Brzuchatego Łydki i Płaszczkowatego. Ja jestem fizjoterapeutom oraz doradcą żywieniowym. Na pewno znajdzie Pani osoby o podobnym profilu w swojej miejscowości. Wiem, że osteopaci mają na studiach dosyć dobrze poruszony temat odżywiania. Jeżeli szuka Pani połączenie tych dwóch profesji to można spróbować u tych kolegów. Pozdrawiam

Wizyta u fizjoterapeuty będzie dobrym wyborem, należy zacząć diagnostykę problemu, sprawdzić Pani możliwości i ustalić cele. Warto poszukać kogoś kto jest terapeutą manualnym i trening medyczny nie jest u obcy. Zasada jest taka - najpierw pracujemy nad dysfunkcją i stopniowo zwiększamy obciążenia, tak aby kontuzja w przyszłości nie powróciła. Pozdrawiam serdecznie.