W 2016 roku podczas przeziębienia coś dziwnego wydarzyło się z moim nosem. Zaczęłam odczuwać różnicę

1 odpowiedzi

W 2016 roku podczas przeziębienia coś dziwnego wydarzyło się z moim nosem. Zaczęłam odczuwać różnicę w smaku i zapachu. Ciężko to opisać, ale postaram się zrobić to jak najlepiej. Gdy budzę się rano wszystko jest w najlepszym porządku, jem wszystko i smakuje tak jak zawsze. Jednak w ciągu dnia, niespodziewanie czuje w nosie (a dokładniej namierzyłam, że dzieje się to w prawej dziurce, gdy mocno zatkam prawą dziurkę to smak jest stosunkowo normalny) jak zaczyna wszystko pachnieć inaczej. Nie jest to nieprzyjemny zapach, po prostu jakby niektóre nuty zapachowe znikły. Moje ulubione perfumy, zmieniają zapach na drażniący. Wszystkie produkty odmleczne zmieniają smak, dodatkowo np. ziemniaki które uwielbiam, smakują jak ziemia. Niektóre przyprawy zaczynają mnie drażnić.. Zmiana zapachu/smaku przychodzi niespodziewanie, najczęściej gdy głośniej się zaśmieje, jak wydmucham nosa, ale zdarza się, że bez żadnego powodu. Czasem odzyskuje normalny smak i zapach wieczorem, ale bardzo bardzo rzadko. Jednak po przebudzeniu wszystkie smaki i zapachy wracają do normy. Byłam u dwóch różnych lekarzy laryngologów, po dokładnym obejrzeniu mojego nosa, nie stwierdzili żadnych zmian. Już nie wiem do kogo mam się zgłosić, aby zaczerpnąć pomocy. A dodam, że to bardzo uciążliwa przypadłość, która odbiera radość z jedzenia. Pozdrawiam, Weronika
Zaburzenia węchu ( a dokładnie osłabienie go są jednym z objawów przewlekłego zapalenia zatok przynosowych) jako, że bedźce węchowe mają duży udział w odczuwaniu zmysłu smaku, możemy również mieć do czynienia z jego osłabieniem.
Jest to jednak - osłabienie, a nie drażnienie.
Badanie tomografii komputerowej - pozwoli wykluczyć/potwierdzić zapalenie zatok, a konsultacja specjalisty neurologa określi, czy problemy ze zmysłem smaku i powonienia nie mają podłoża w chorobie zlokalizowanej w mózgu.