W ciagu ostatnich dwoch moesiecy mialem dwa ataki częstoskorczu i moja akcja serca oscylowała w gran
5
odpowiedzi
W ciagu ostatnich dwoch moesiecy mialem dwa ataki częstoskorczu i moja akcja serca oscylowała w granicach145-160.Musiałem za kazdym razem jechac do szpitala celem wyciszenia i przywrocenia normalnego tetna.Czy taki atak zagraza zyciu i jakie powinienem zrobic badania w celu wykrycia przyczyny mojegi problemu.Z gory dziekuje.
Proszę wykonać Holter EKG. W celu oceny i zaleceń co do dalszego leczenia zapraszam na wizytę z EKG z zapisami częstoskurczu.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Generalnie są 2 rodzaje częstoskurczów: nadkomorowe i komorowe. Ten drugi rodzaj jest groźniejszy i może stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Podstawowe badania jakie należy wykonać to badanie ECHO serca i monitorowanie EKG metodą Holtera. Ważne jest aby zarejestrować częstoskurcz na zapisie EKG. Wówczas można przeprowadzić zabieg ablacji, który może pozwolić na usunięcie arytmii.
Dzień Dobry,
Opisana przez Pana/Panią arytmia (częstoskurcz) - jest określeniem bardzo ogólnym, aby odpowiedzieć na pytanie niezbędne są dodatkowe informacje, ocena EKG w czasie arytmii jak i dane kliniczne.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Opisana przez Pana/Panią arytmia (częstoskurcz) - jest określeniem bardzo ogólnym, aby odpowiedzieć na pytanie niezbędne są dodatkowe informacje, ocena EKG w czasie arytmii jak i dane kliniczne.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Częstoskurcze z szybką czynnością komór mogą być groźnymi chorobami prowadzącymi nawet do zgonu. Niezbędna jest diagnostyka pod okiem kardiologa.
bez wykonania odpowiednich badan (co najmniej ekg) nie można powiedziec na ile zaburzenie jest groźne dla życia. Nalezy wykonac badabnie holterowskie, czyli monitorowanie zapisu ekg przez całą dobę, warto tez zbadać tarczyce, morfologię, poziom glukozy we krwi. Pozdrawiam
Eksperci
Podobne pytania
- Witam, biore 100 betaloc zk ale i tak mam migotanie. Do południa jest dobrze wszystko sie dzieje po południu, w formie odpoczynku.Czy mozna wziaść 50 mg bo to nie dziaĺa.
- Dzień dobry. Mam 50lat. Borykam się z napadowym migotaniem przedsionków od przeszło 20 lat. Epizody znacząco nasiliły się po przebyciu kowida w 2021 roku, 25-30 epizodów rocznie. Doraźnie stosowałem leki przeciw arytmiczne (polfenon) i każdy epizod kończył się po około 6-10 godzinach. Natomiast od mniej…
- Utrwalone migotanie przedsionków. dlaczego siẹ nie leczy ?
- Witam bardzo proszę o pomoc bo nie mam już pojęcia co robić mam jakieś problemy z sercem byłem u lekarza i w ogóle zrobiłem badania EKG echo holter i wyszło ze jestem zdrowy mam to już ponad rok zaczelo się ze zapaliłem papierosa i zrobiło mi się po tym bardzo duszno i od tej pory mam duszności kilka…
- Witam, nasilila mi sie arytmia po zmianie leku z nedal na bibloc.Czy to sie uspokoi bo wizyte mam u kardiologa dopiero za 3 miesiace.
- Dzień dobry. Mam 37 lat , od dwuch lat mam problemy z sercem, rozkojarzenie przedsionkowo komorowe, blok serca typu 2, tętno w spoczynku jest powyżej 100 uderzeń i rosinie, w trakcie diagnostyki w klinice zaburzeń rytmu serca stwierdzono że przy wysiłku moje serce zaczyna prawidłowo pracować. Przeszłam…
- Od marca mam napadowe migotanie przedsionków.Migotanie występuje praktycznie codziennie wieczorem albo nad ranem.Czy jest to możliwe.
- Od listopada choruje na migotanie przedsionków przyjmuje beto 25 ZK 2x1 xalerto 20mg 1x1 toramide 1x1 opacorden 200mg 1x1 a serce nadal migocze prawie cały czas dzisiaj kardiolog powiedział żebym opacorden przyjmowała przez 2 tygodnie 3x1tabletke obawiam się czy to nie za duże dawka nadmieniam że po…
- Witam, częste migotanie przedsionków występuje w nocy.Takie chwilowe nie równe bicie serca, zwłaszcza na prawym boku przy nabieraniu powietrza. Incydenty zdarzają się też do 22:00 w czasie dnia jest ok. Jak temu zaradzić?
- Mój tata w wieku 78 lat choruje na migotania przedsionków. Od 10 lat bierze leki na migotaniale przedsionków od kiedy leżał w szpitalu. Czasami, jednak bardzo rzadko serce go "złapało". Od jakiegoś czasu jego stan się trochę pogorszył, zaczął mieć wysoki cukier, problemy z pamięcią, raz stracił się nawet…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 25 pytań dotyczących usługi: zaburzenia rytmu serca
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.