W jaki sposób można udrożnić zatkane od dłuższego czasu ucho?

1 odpowiedzi
Witam, panie Doktorze, od 2 miesięcy mam problem z prawym uchem, po przeziębieniu z gęstym katarem zatkało mi uszy, byłem u lekarza rodzinnego, który przepisał mi antybiotyk po wybraniu antybiotyku słuch jakby wrócił do normy, ale prawe ucho zostało zatkane i czułem w nim po pochyleniu głowy jakby przelewanie, zgłosiłem się, więc do laryngologa, który stwierdził powciągane błony bębenkowe zapisał krople do uszu i do nosa oraz przedmuchiwanie uszu poprzez zatkany nos. Po kilku dniach uczucie przelewania ustąpiło, ale ucho i tak było zatkane i ciągłe klikanie w nim. Po kilku tygodniach poszedłem do innego laryngologa, miałem robione badanie ortoskopowe, fiberoskopie i badanie słuchu audiometria i tympanometria, Pani doktor stwierdziła, że trąbka jest nabrzmiała i zaczerwieniona oraz że po infekcji zrobiły się dwa zrosty przy ujściu trąbki, audiometria wyszła dobrze, a tympanometria słabo, zlecone mi zostało inhalacje AMSA, na razie po 3 zabiegach dużej poprawy nie widzę ucho jest cały czas jakby zatkane i klika przy połykaniu śliny i ziewaniu. Trwa to już 2 miesiące i bardzo mnie niepokoi, Panie Doktorze czy takie przypadłości się długo leczy? A może jeszcze można coś zlecić? Dodam, że robiłem TK nosa i zatok przynosowych i poza krzywa przegroda nosowa, przerośnięte małżowiny tylne i polip w zatoce szczękowej prawej.
Witam
Leczenie i diagnoza wydaje się na podstawie tego co Pan opisuje adekwatne - może po 5-10 zabiegach AMSA uzyska się efekt pożądany - ewentualnie można pomyśleć jeszcze o zastosowaniu lasera biostymulacyjnego na ucho
Pozdr
Stanisław Nitek