W jaki sposób osoba zdrowa z pesymistyczna wizją świata radzi sobie z emocjami, które dominują jako

2 odpowiedzi
W jaki sposób osoba zdrowa z pesymistyczna wizją świata radzi sobie z emocjami, które dominują jako trudne?
Kluczowym w powyższym pytaniu jest właśnie "radzenie sobie". Sposoby radzenia sobie z emocjami mogą być różne; od mniej adaptacyjnych, tj. nadużywanie alkoholu, narkotyków, objadanie się, palenie papierosów, itd. Jednak najbardziej pożądanymi sposobami radzenia sobie są te adaptacyjne, które pomagają osobie długoterminowo, na przykład rozmowa z bliską osobą, uprawianie sportu lub obserwacja swoich myśli, przekształcanie ich a następnie odpuszczanie. Kiedy osoba subiektywnie stwierdzi, że już sobie nie radzi, zawsze dobrym pomysłem jest wizyta u psychologa lub psychoterapeuty :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,

to, że osoba zdrowa, która patrzy na świat pesymistycznie, doświadcza trudnych emocji jest związane z jej negatywnym podejściem do życia. Warto pamiętać, że pesymizm nie jest równoznaczny z zaburzeniem psychicznym, ale może wpływać na jakość życia i samopoczucie. Pierwszym krokiem do radzenia sobie z pesymizmem jest zrozumienie swoich myśli i emocji oraz zastanowienie się z czego wynika pesymistyczna wizja postrzegania świata. Pesymizm może być mechanizmem obronnym, który został wyniesiony z domu rodzinnego.
Warto również sięgnąć po techniki relaksacyjne takie jak medytacja, głębokie oddychanie lub joga, które mogą pomóc w zarządzaniu emocjami. Jeśli pesymizm znacznie wpływa na życie i funkcjonowanie to zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa i podjęcia terapii. Terapeuta pomoże zrozumieć źródło pesymizmu i wypracować skuteczne metody radzenia sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.