w jaki sposób pacjentowi psychiatrycznemu (zaburzenia afektywne i lękowe) należy właściwie przekazay

2 odpowiedzi
w jaki sposób pacjentowi psychiatrycznemu (zaburzenia afektywne i lękowe) należy właściwie przekazaywać informacje o zagrożeniach pandemii aby się nie "wkręcał" i nie załamał?
W przypadku nasilonego lęku czy smutku informacje powinny być przekazane w sposób rzetelny - wiarygodny uwzgledniający ryzyko związane z chorbami ale jednocześnie ze zdecydowanym omówieniem i wyszczególnieniem wszelkich danych i czynników, które moga nasilać emocje. Np Jeśli Pacjent ma objawy lękowe a po kazdorazowym kontakcie z mediami i "zalewem" informacji ten lęk się nasila warto omówić ogólnie rolę mediów i sposób przeazywania przez nie informacji - media mają na celu oddziaływanie emocjonalne i wszelkie dane sa nam przekazywane w taki sposób aby te emocje wywołać. Ponadto warto czasem z Pacjentem odnieść się do danych - przekazać w jaki sposób obraz np statystyczny pokazuje nam trend a w jaki rzeczywistosc. Pomóc Pacjentowi odróżnić zagrożenie faktyczne (zazwyczaj nie aż tak przytlaczające) od przekazanego (zdecydowanie wyolbrzymione lub niewłaściwie zinterpretowane).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Kiedy rozmawiamy z pacjentem psychiatrycznym na temat zagrożeń związanych z pandemią, ważne jest podejście z empatią i delikatnością. Niech przekaz będzie zrównoważony i skoncentrowany na kluczowych informacjach, unikając przesadnej dramatyzacji. Podkreśl znaczenie zdrowia psychicznego i wsparcia społecznego, a także zaoferuj konkretne strategie radzenia sobie ze stresem. Dostosuj informacje do indywidualnych potrzeb pacjenta, monitoruj reakcje i pamiętaj o współpracy z terapeutą w procesie radzenia sobie z trudnościami związanymi z pandemią.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.