W lutym podczas gry w piłkę doznałem urazu palca środkowego nie był mocny nie było opuchlizny jednak

3 odpowiedzi
W lutym podczas gry w piłkę doznałem urazu palca środkowego nie był mocny nie było opuchlizny jednak od trzech miesięcy utrzymuje się problem z że zginanie i prostowanie palca towarzyszy temu silny ból od jakiegoś półtora miesiąca taki sam ból zaczął mi towarzyszyć przy palcu obok (serdeczny) co może być tego przyczyna.
Proszę o poradę
ponieważ doznał Pan urazu, moze okazać się że u Pana goi się to dłużej, nawet do 6 mcy; jednak urazy sportowe palców naruszają struktury i stawów i scięgien i/lub mięśni, więc problem może byc bardziej rozległy; niestety bez badania fizykalnego niczego konkretnego się Pan nie dowie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty na badanie. Nie wiem nic na temat jakości bólu, zakresów ruchomości . Czy ten ból jest w jednym punkcie czy przebiega w lini. Czy wchodzi na śródstopie. Czy czuje go Pan bardziej na zewnątrz czy w środku stawu. Bez dodatkowych badań cokolwiek doradzić. Pozdrawiam
Dzień dobry, przypuszczając po Pana opisie zapewne doszło do uszkodzenia strukturalnego. Nie znana jest struktura, np. mięsień, ścięgno, struktura łącznotkankowa, dlatego musi Pan się udać do specjalisty (czytaj fizjoterapeuta lub ortopeda), który przeprowadzi badanie fizykalne i/lub zleci wykonanie badania obrazowego. Doraźnie może zastosować Pan chłodzenie okolicy przez 10 minut 3x dziennie, ewentualnie Voltaren tabletka przez 3 dni. Życzę powodzenia, pozdrawiam