W maju doznałam poparzenia rogówki klejem cyjanoakrylowym. Na pogotowiu musiano pod mikroskopem usuw

1 odpowiedzi
W maju doznałam poparzenia rogówki klejem cyjanoakrylowym. Na pogotowiu musiano pod mikroskopem usuwać resztki kleju, była duża erozja, wzrok nie ucierpiał. Byłam pod opieką okulisty i chodziłam na 4 regularne kontrole co tydzień. Oko ostatecznie wyleczone, wg okulisty rana całkowicie zabliźniona, bez oznak erozji. Jednak po ok. miesiącu 2 miesiącach od wydarzenia pojawiły się silne bóle, uczucie kłucia i pieczenia, jakby coś ostrego uwierało w oko. Ból pojawia się w nocy i budzi mnie, lub nad ranem gdy się budzę. Trwa od pol godziny do 2 godzin czasem. Ból pojawia się raz w tygodniu, czasem częściej. Ostatnio nie miałam tych epizodów bólowych od miesiaca i znowu dziś w nocy obudziło mnie silne kłucie w oku. W trakcie tych epizosów nie pomaga przemywanie wodą, kroplami, smarowanie maścią, nie pomaga także otwarcie ani zamkniecie oka, po prostu przed prawie godzinę męczę i się i zwijam z bólu aż minie. Byłam z tym u swojej okulistki gdy tylko się zaczęło, przepadała pod mikroskopem, jednak nie stwierdziła erozji ani oznak stanu zapalnego czy czegokolwiek co mogłoby powodować ból. Zaleciła przyjście na wizytę w trakcie epizodu bólowego... jednak jest to problematyczne ze względu na czas gdy on występuje (jak wyżej). Bardzo proszę o pomoc! Co mogę zrobić z tym? Czy lekarka się pomyliła? Błagam, bo już nie wytrzymuję z tym.
Prawdopodobnie nabłonek rogówki nie odtworzył się idealnie - tak czasami jest po urazie. W nocy powieka przylega do nabłonka i przy ruchu powieki zrywa go tworząc nową erozję. Proszę skupić się na higienie brzegów powiek i intensywnym nawilżaniu, szczególnie żelem wieczorem przed pójściem spać, żeby powstała ochronna warstwa pomiędzy nabłonkiem i powieką.