W ostatnim czasie jestem w bardzo złym stanie psychicznym. Zawsze byłam raczej wycofana, mało pewna

3 odpowiedzi
W ostatnim czasie jestem w bardzo złym stanie psychicznym. Zawsze byłam raczej wycofana, mało pewna siebie, jednak aktualnie mam wrażenie, że nabiera to na sile z dnia na dzień. W pracy, szybko się denerwuje, paraliżuje mnie kiedy manager do mnie mówi a czasem nie potrafię odpowiedzieć na prosto zadane pytanie. Analizuje wszystko za bardzo, przez co spać w nocy nie mogę.Czasem płacze. Myśle o sobie źle. Gdybym miała powiedzieć jak się czuje to przed oczami mam taką zwinięta w kłębek gąsienice. Moje życie nie przysparza mi zmartwień, mam super faceta który zawsze jest przy mnie, dzieci które mnie kochają i z wzajemnością, mam dobrą a moze troche stresująca prace. Czy to spadek formy w tym okresie czy demony przeszłości w których tata mówił mi że jestem idiotką a mama mnie nie broniła ... co jest nie tak? Jak mam sobie z sobą poradzić ?
Witam. Z tego, co Pani napisała podejrzewam, że nie jest to jedynie spadek formy w okresie zimowym, zastanawiam się także, czy takie pogorszenie nastroju w czasie zimy powtarza się u Pani kolejny raz, czy jest jednorazowym epizodem. Mam natomiast poczucie, że sytuacja jest poważna i obecny stan utrudnia Pani zarówno funkcjonowanie w rodzinie i w pracy, jak i regenerację z powodu trudności ze snem i niemożności należytego odpoczynku. Uważam, że najrozsądniejszym wyjściem byłaby wizyta u lekarza psychiatry w celu postawienia diagnozy, być może wdrożenie farmakoterapii a następnie podjęcie psychoterapii. W trakcie psychoterapii będzie Pani miała możliwość poznać i zrozumieć głębsze przyczyny Pani samopoczucia, przepracować problemy, także te związane z doświadczeniami dzieciństwa, rozwinąć zasoby, które pomogą Pani radzić sobie w sytuacjach trudnych, stresujących, w relacjach z bliskimi m.in. w obszarze stawiania granic, a także zbudować zdrowe poczucie wartości i cieszyć się życiem. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

Dzień dobry,
Na podstawie opisanych przez Panią mimo wszystko krótkiej informacji trudno jest wyciągać szczegółowe wnioski i dokonywać diagnozy występujących trudności.
Natomiast zamieszczenie przez Panią wpisu w kategorii: psychoterapeuta może świadczyć, że swoich obecnych trudności upatruje Pani w obszarze psychiki oraz doświadczeń z przeszłości.
W moim odczuciu i ocenie przydatną mogłaby okazać się konsultacja u psychologa,psychoterapeuty. Podczas takiego spotkania możliwe będzie zebranie większej ilości informacji na temat występujących trudności, zastanowienie się nad ich źródłem oraz dobraniu odpowiedniej formy leczenia.
Zachęcam do kontaktu ze specjalistą przyjmującym w Pani okolicy.
Życzę dobrego dnia,
Anna Schulz
Dzień dobry.
W pani opisie pojawia się wątek szefa, w kontakcie z którym przeżywa Pani coś bardzo trudnego. Powiązanie obecnych uczuć z tymi z przeszłości może okazać się właściwym tropem. Czasami jest tak, że towarzyszenie własnym dzieciom w rozwoju otwiera nas na konfrontację z bolesnym, własnymi doświadczeniami z dzieciństwa. Zachęcam do podjęcia psychoterapii w celu lepszego zrozumienia Pani stanu.