W połowie marca 2017 r. skręciłem kostkę podczas grania w piłkę. W tym samym dniu byłem w szpitalu.

2 odpowiedzi
W połowie marca 2017 r. skręciłem kostkę podczas grania w piłkę. W tym samym dniu byłem w szpitalu. Noga nie była usztywniona, jedynie bandaż + plus żel altacet. O kulach chodziłem około miesiąca. Kostka puchła jeszcze kilka miesięcy. Jednak do tej pory odczuwam ból w kostcę po długim chodzeniu.
W grudniu 2017r. zrobiłem USG, mam 2 zdjęcia + opis (w skrócie niestabilność przednia, bez zerwania więzadeł, z uszkodzeniem kostki).
Po konsultacji z ortopedą polecił zrobienie zabiegu polegającego na wstrzyknięciu komórek macierzystych.
Czy ten zabieg pomoże, czy może są zaleciłby Pan inne podejście? Chciałbym się z Panem skonsultować prywatnie przed wykonaniem tego zabiegu ale nie widzę wolnych terminów a zabieg przewidziany mam na 11 stycznia.
Witam . komorki macierzyste maja na celu reganeracje chrzastki stawowej . Jesli doszlo do jej uszkodzenia wtedy ma to sens . Uwazam ze jakosc chrzastki nalezy ocenic w badaniu NMR

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Przewlekła niestabilność stawu skokowego to poważny problem u osób aktywnych sportowo. Zwykle trwała niestabilność powoduje brak możliwości do powrotu do poprzedniego poziomu aktywności. Z opisu USG wynika że zmiany maja charakter przewlekły. Niestabilność przednia jest trudna do wytłumaczenia bez uszkodzenia więzadeł.
Oczywiście podanie PRP nie powinno zaszkodzić i teoretycznie może spowodować jakieś przebudowy bliznowate torebki i więzadeł co może nieco ustabilizować staw. Jednak w mojej opinii zanim się podejmie decyzję o tak kosztownym leczeniu sugerowałbym postawienie pewnej diagnozy. W tym przypadku zasadne wydaje sie być wykonanie rezonansu magnetycznego i dokładne zbadanie stawu, a także porównanie z drugą stroną. Literatura medyczna wyraźnie podkreśla że ogromną rolę ogrywa specjalistyczna arehabilitacja prowadzona pod kierunkiem fizjoterapeuty sportowego, polegająca na dużej ilości ćwiczeń stabilizacyjnych. Jeśli taka kilkutygodniowa terapia nie będzie skuteczna należy rozważyć leczenie zabiegowe.
Z własnej praktyki mogę powiedzieć, że niejednokrotnie tego typu urazy muszą być leczone operacyjnie. Obecnie dostępne techniki artroskopii dają duże możliwości w zakresie medycyny sportowej.
W ostatnich latach wielu sportowców było leczonych takimi metodami z bardzo dobrym efektem.
Wykształcone zostało nawet pojęcie "footballer's ankle" - "kostka piłkarza" i istnieje cała gama zabiegów mających na celu poprawę konkretnych patologii. (niestabilności, uszkodzeń chrząstki, więzadeł, więzozrostu, zespołów ciasnoty i innych)
W razie wątpliwosci zapraszam na wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.