W poniedziałek miałam założony opatrunek na ząb (6tka gorna lewa) leczony już wcześniej kanałowo, wy

1 odpowiedzi
W poniedziałek miałam założony opatrunek na ząb (6tka gorna lewa) leczony już wcześniej kanałowo, wypadła plomba. Oraz miałam leczoną obok 4kę. W czwartek wieczorem zaczęłam odczuwać ból 6tki przy gryzieniu po ibupromie przeszło. W piątek po południu ból się pojawił ponownie tym razem z bólem dziąsła i znowu po ibupromie przeszło. Niestety o 3ciej nad ranem obudził mnie przeszywających ból, który mimo ibupromu nie przeszedł. Ból się zmniejszył, ale nadal mi dokucza. Mam wrażenie, że jak przestaje działać ibuprom to ból się zwiększa. Za namową posmarowałam dziąsło dentoseptem mam wrażenie, że zamiast polepszyć pogorszyłam sytuację. Odczuwam ból w miejscu podania znieczulenia, nie mogę się uśmiechnąć, ani dłużej mówić, gryźć na lewej stronie też nie mogę, ząb przy próbie nawet delikatnego dotknięcia językiem boli. Nie widzę, żadnej opuchlizny twarzy po lewej stronie chyba, że jest bardzo mała. Proszę o pomoc bo ból jest naprawdę nie do zniesienia.
Proszę zgłosić się jak najszybciej na wizytę do stomatologa - nasilający się ból może świadczyć o rozwijającym się stanie zapalnym. Należy również wykluczyć pęknięcie/złamanie zęba po leczeniu kanałowym.