W poprzednim roku, w trakcie ciązy w 4 tc. po raz pierwszy wykonałam badania serologiczne pod kątem

1 odpowiedzi
W poprzednim roku, w trakcie ciązy w 4 tc. po raz pierwszy wykonałam badania serologiczne pod kątem wirusa cytomegalii.
Wyniki z dnia 04.07.2018: IGG 362, IGM 3,58. Zaraz po tym badaniu zrobiłam badanie CMV met.PCR i wynik jaki otrzymałam był ujemy, co oznacza ze na ten czas nie miałam aktywnego wirusa. Dodatkowo pobraliśmy płyn owodniowy do badania i okazało się że dziecko nie jest również zarazone, na co lekarz stwierdził, że musiałam tego wirusa przechodzić jeszcze przed ciążą.
W kolejnych miesiącach profilaktycznie wykonałam ponownie badanie serologiczne: wyniki z dnia 02.08.2018 IGG 317, IGM 3,29, wyniki z dnia: 27.09.2018 IGG 319, IGM 3,11.
W związku z tym, ze planujemy drugie dziecko wykonałam badania przed ciążą i bardzo zdziwiłam się wynikami: wyniki z dnia 06.09.2019 IGG 346, IGM 3,30.
Pytanie mam czy to jest możliwe zeby wirus był aktywny, skoro w lipcu tamtego roku był ujemny a badania serologiczne wyglądały prawie tak samo?
Czy wyniki jaki otrzymałam w tym roku są przeciwskazaniem do starania się o kolejne dziecko?
Przedstawione wyniki badań wskazują na przebyte zakażenie CMV przed obecną ciążą. W celu dalszej oceny wskazane jest wykonanie badania awidności i konsultacja ze specjalistą chorób zakaźnych